Opozycja chce informacji premiera nt. braku poparcia dla neutralności klimatycznej UE

19 grudnia 2019, 16:38
7590300542_6c118dc0fb_c
Fot. Piotr Drabik / Flickr
Energetyka24
Energetyka24

Uzupełnienia porządku obrad o informację premiera Mateusza Morawieckiego nt. efektów decyzji o braku poparcia dla celu neutralności klimatycznej UE do 2050 - domagali się w czwartek posłowie opozycji.

Jacek Czerniak (Lewica) wnioskował o ogłoszenie przerwy, by uzupełnić porządek obrad o informację premiera dotyczącą ostatniego szczytu UE. "Po raz kolejny Polska ogłosiła sukces nie wchodząc do rozstrzygnięć, które dotyczą osiągnięcia przez UE neutralności klimatycznej do 2050 roku" - powiedział poseł Lewicy. Chciał wiedzieć, czy Polska w związku z odmową poparcia tego celu, będzie mogła korzystać ze środków w ramach Mechanizmu Sprawiedliwej Transformacji.

Sławomir Nitras (KO) podkreślił, że premier nie konsultował z parlamentem decyzji o nieprzystąpieniu do celu neutralności klimatycznej UE, a teraz "nie czuje się nawet zobowiązany, by przyjść i poinformować parlament, dlaczego taką decyzję podjął". "Pani marszałek, oczekujemy, że pani nie będzie tylko dla nas miła, ale że pani sprawi, że parlament będzie pełnił realną kontrolę nad rządem, bo taka jest jego rola" - zwrócił się do Elżbiety Witek poseł KO.

 Witek mówiła, że ta sprawa była omawiana na posiedzeniach Konwentu Seniorów i Prezydium Sejmu. "Chciałam państwa poinformować, że skierowałem wniosek tego samego dnia, kiedy go otrzymałam, czyli przedwczoraj, do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o ustosunkowanie się i ewentualne wyznaczenie terminu na tej informację" - powiedziała marszałek Sejmu. (PAP)

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24