Ropa

Nowy projekt rosyjskiego budżetu oparty o cenę 40 $ za baryłkę ropy

„Projekt budżetu federalnego na lata 2017-19 ustala cenę baryłki ropy naftowej na poziomie 40

rdquo;-poinformował rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew. Polityk cytowany przez agencję Tass dodał, że trafi on do Dumy Państwowej do 28 października. 

Informując media o nowym projekcie budżetowym szef rządu FR podkreślił, że odbył wiele spotkań w kwestii rozbieżności jakie pojawiły się w związku z dokumentem. Miedwiediew dodał także, że powinien on zostać przyjęty ponieważ „nie ma możliwości, by pojawiły się nowe środki, którymi można by zasilić finanse państwa”.

Według rosyjskiego polityka: projekt budżetu obejmujący trzy lata powinien uwzględniać realizację wszystkich zobowiązań społecznych, niezależnie od sytuacji gospodarczej. To ciekawe słowa ponieważ zdaniem mediów propozycje budżetowe, które zostaną przedstawione Dumie zwiększają wydatki zbrojeniowe o 10 mld $, a zmniejszają społeczno-rozwojowe o około 6 mld $.

Obecna sytuacja gospodarcza Rosji jest trudna z powodu utrzymujących się niskich cen ropy naftowej (obecnie w okolicach 50 $). Wpływy z jej sprzedaży stanowią około 40% środków budżetu federalnego.

Zobacz także: Czyżewski: Skutki niespodziewanego porozumienia OPEC

Komentarze