Reklama

Gaz

Nord Stream II: Duda krytykuje Niemców za brak solidarności

Prezydent Andrzej Duda zapewnił w wywiadzie dla tygodnika „Der Spiegel”, że Polska będzie prowadziła politykę proeuropejską. Zadeklarował także gotowość do kontynuowania dobrych relacji z Niemcami, wskazując jednak na brak solidarności w sprawie planowanej budowy gazociągu Nord Stream II.

„Niemcy są jak najbardziej ważnym partnerem, z którym chcemy mieć jak najlepsze stosunki” - powiedział polski przywódca. „Mówię otwarcie: mieliśmy nadzieję na większą solidarność ze strony Niemców” - kontynuował i wskazał w tym kontekście na projekt Nord Stream 2. ”Nasze stosunki z Niemcami można porównać do małżeństwa: zasadniczo panuje miłość, lecz ciągle dochodzi też do sporów” - ocenił Andrzej Duda.

Prezydent wyraził również obawę, że "nie tylko Niemcy, lecz także inne kraje" powrócą w relacjach z Rosją do "business as usual" i będą chciały znieść międzynarodowe restrykcje nałożone na FR po wywołaniu wojny na Ukrainie oraz nielegalnej aneksji Krymu. „Sankcje muszą pozostać w mocy, dopóki na Ukrainie nie ma stabilnego pokoju. To jest zgodne z interesami bezpieczeństwa całej Europy” - podkreślił prezydent Rzeczypospolitej.

Zobacz także: Premier Włoch o Nord Stream II: UE stosuje podwójne standardy

Zobacz także: UE coraz bardziej uzależniona od rosyjskiego gazu

Reklama

Komentarze

    Reklama