Niemieckie media: USA zaoferowały zniesienie sankcji na Nord Stream 2

1 lutego 2021, 21:34
Zrzut ekranu 2021-01-8 o 19.14.09
Fot. Energetyka24

Stany Zjednoczone zaoferowały zniesienie sankcji na Nord Stream 2, ale stawiają jeden warunek - twierdzi gazeta Handelsblatt.

Jak wskazuje Handelsblatt powołując się na źródła zbliżone do rządu federalnego, Waszyngton miał po raz pierwszy zaproponować Berlinowi zniesienie sankcji dotyczących gazociągu Nord Stream 2.

Warunkiem miałoby być przedstawienie przez Niemcy „pakietu rozwiązań”, które będą odpowiedzią na amerykańskie zastrzeżenia dotyczące wpływu tego połączenia na bezpieczeństwo w Europie Środkowej.

Handelsblatt wskazuje, że informacje te wywołały „oddech ulgi w rządzie federalnym”, jednakże Berlin nie wyszedł jeszcze z jakąkolwiek propozycją zwrotną.

image

 

KomentarzeLiczba komentarzy: 36
Pref
wtorek, 2 lutego 2021, 10:46

No to kierunek jest jasny. Ww ciągu 5 lat będziemy mieli tu przyjacielską interwencję.

Tytus
wtorek, 2 lutego 2021, 07:16

To my rozwijamy jedwabny szlak .

Jan Dobrzak
wtorek, 2 lutego 2021, 04:05

A może UE nałoży na USA sankcje na gaz pozyskiwany metoda szczelinowania hydraulicznego. W Europie ta metoda jest zabroniona na jej wyjątkową szkodliwość w każdym aspekcie.

Komentator
wtorek, 2 lutego 2021, 02:18

Jeżeli to prawda, to wygląda na to że USA blefując zagrały vabank i po tym jak usłyszały "sprawdzam" rzuciły karty na stół i usiłują zachować twarz twierdząc że chodzi już tylko o "bezpieczeństwo Europy wschodniej". Ciekawe jak chcą to osiągnąć? Jakich oczekują gwarancji? Obietnicy Rosji że zachowa tranzyt przez Ukrainę "do końca świata"? O jakim bezpieczeństwie mowa, skoro najgłośniej protestujące kraje regionu o które tak martwi się Ameryka, otwarcie deklarują brak zainteresowania gazem z Rosji? Jak Rosja czy Niemcy mają zagwarantować to bezpieczeństwo wbrew woli zainteresowanych? Czy Panowie GB, Davien, i inni mogą to jakoś skomentować?

tygrysek
wtorek, 2 lutego 2021, 00:54

Amerykanie juz zrozumieli, ze NS 2 i tak bedzie zbudowany, i oddany do uzytku.Poniewaz ten gazociag jest potrzebny, mozna nawet powiedziec niezbedny dla zachodniej Europy. Wszystkie grozby, szantaz i rozne prowokacje pozwolili tylko odwlecz koniec budowy, ale w tej chwile budowa wznowila sie, i tak naprawde USA nie maja wiecej mozliwosci wstrzymac budowe. I tu nie chodzi o determenacje Rsoji i osobiscie Putina, a tylko o determinacje Niemiec i innych krajow zachodnich. Wiec teraz zaczyna sie gra, ktora ma pozwolic Amerykanom zachowac twarz. Czyli Amerykanie laskawo zgodza sie na NS 2 za jakies ustepstwa. Oczywuiscie bedzie ogloszono, ze to kolejne zyciestwo zachodniej demokracji nad ruskim totalitaryzmem.

Bb
wtorek, 2 lutego 2021, 19:30

Nie ma konieczności jego istnienia dla zapewnienia dostaw gazu do zachodniej Europy. Jedyna konieczność jaką tu widzę to są chęci rządzących, które weryfikują dość elegancko sankcje. Bez woli USA ns2 nie powstanie

Tweets Energetyka24