Niemieccy ekoaktywiści składają pozew przeciwko Nord Stream 2

13 kwietnia 2021, 14:47
nord stream 2 flickr
Fot. Flickr

Niemiecka organizacja ochrony środowiska (DUH) złożyła pozew do Sądu Administracyjnego w Hamburgu, kwestionując zgodę niemieckiego regulatora na budowę gazociągu Nord Stream 2 - podała organizacja w oświadczeniu.

DUH regularnie krytykuje rurociąg i wszczyna postępowania prawne w związku z projektem.

"Niemiecka organizacja ochrony środowiska złożyła dziś pozew przeciwko przyspieszonej kontynuacji budowy Nord Stream 2. Pozew przed Sądem Administracyjnym w Hamburgu jest przeciwko wydanemu przez Urząd Federalny (BSH) pozwoleniu na prace budowlane w okresie lęgowym ptaków" - stwierdzono w oświadczeniu.

Według organizacji pozew został złożony po tym, jak BSH odrzuciło protest DUH przeciwko pozwoleniu na budowę. "DUH uważa, że ​​zezwolenie BSH na dalszą budowę ze stycznia 2021 r. jest niewłaściwe: nie ma potrzeby korzystania z Nord Stream 2, ignoruje się implikacje dla celów klimatycznych, ignoruje się wpływ na ptaki morskie i morświny w oparciu o nieaktualne dane" - powiedziała organizacja.

Nord Stream 2 przewiduje budowę dwóch nitek gazociągu o łącznej przepustowości 55 mld m3 gazu rocznie z wybrzeża Rosji przez Morze Bałtyckie do Niemiec. Projektowi aktywnie sprzeciwiają się Stany Zjednoczone, Ukraina i szereg krajów europejskich. Waszyngton nałożył sankcje na gazociąg w grudniu 2019 r., w wyniku których szwajcarskie Allseas zostały zmuszone do zaprzestania układania.

Reklama
Reklama

Kontynuowano rok później - w grudniu 2020 r. Układarka Fortuna ułożyła 2,6 km rur na wodach niemieckich. W rezultacie, według Nord Stream 2 AG, pod koniec stycznia około 148 kilometrów rurociągu pozostało niedokończonych z całkowitej długości dwóch jego dwóch linii wynoszącej 2460 kilometrów: pozostało 120 kilometrów do ułożenia na wodach duńskich i około 28 kilometrów. kilometrów na wodach niemieckich. Jak powiedział przedstawiciel Departamentu Stanu USA, Waszyngton nie wyklucza dalszych działań przeciwko Nord Stream 2.

KomentarzeLiczba komentarzy: 1
AA
wtorek, 13 kwietnia 2021, 19:06

Powstrzymajcie swój triumfalizm gdyż podobne pozwy ekoterroryści będą składać gdzie się tylko da przeciwko rurze z Norwegii do Polski Im przeszkadza już nie tylko atom węgiel i ropa ale też gaz

Tweets Energetyka24