• Partner główny
    Logo Orlen

Górnictwo

Morawiecki: energetyka i górnictwo są dobrze nadzorowane

W programie 1 Polskiego Radia Wicepremier Mateusz Morawiecki stwiedził, że "energetyka i górnictwo mają już świetnego nadzorcę, jest to Krysztof Tchórzewski we współpracy z Piotrem Naimskim". W ramach rekonstrukcji rządu powołano Komitet Ekonomiczny, na czele którego stoi Morawiecki. W jego skład wchodzi również Minister Energii.

Morawiecki dodał również, że "mamy świetne forum, znakomicie się współpracuje z ministrami, to forum to Komitet Ekonomiczny".

"Problemy polskiej energetyki to jedno z pierwszych zadań, jakie zostaną postawione przed Komitetem Ekonomicznym Rady Ministrów" zapowiedziała w środę na konferencji prasowej premier Beata Szydło. Premier dodała, że "Trzeba wytyczyć cele, priorytety, cele inwestycyjne, znaleźć pieniądze na dofinansowanie inwestycji energetycznych, zapewnić rozwój polskiej energetyki, uporać się z problemami górnictwa"

W związku z powyższym szef resortu energii Krzysztof Tchórzewski "na pewno będzie oczekiwał na wsparcie" Mateusza Morawieckiego. Premier pytana na konferencji o  możliwe przyszłoroczne podwyżki cen prądu, powiedziała, że kwestie dotyczące m.in. rozwiązania problemów górnictwa, cen energii, finansowania inwestycji w energetyce to jedno z pierwszych zadań, jakie stawia Komitetowi Ekonomicznemu.

Pierwsze posiedzenie Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów ma odbyć się w dniu dzisiejszym.

Zobacz także: KE wzywa Polskę do wdrożenia dyrektywy o efektywności energetycznej

Zobacz także: Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów zajmie się energetyką

Komentarze