Reklama

Elektroenergetyka

Minister Szyszko spotkał się z unijnym komisarzem ds. klimatu i energii

Fot. Ministerstwo Środowiska
Fot. Ministerstwo Środowiska

Prof. Jan Szyszko, minister środowiska, 06.07.2017 r. spotkał się z komisarzem Unii Europejskiej ds. klimatu i energii Miguelem Ariasem Canete. W rozmowach uczestniczyli także wicepremier Mateusz Morawiecki oraz Paweł Sałek, wiceminister środowiska, pełnomocnik rządu ds. polityki klimatycznej. Następnie w Tucznie odbyła się wizyta studyjna.

Pierwsza część spotkania, która odbyła się w Ministerstwie Rozwoju, dotyczyła bieżących zagadnień związanych z polityką klimatyczno-energetyczną Unii Europejskiej.

Następnie, minister Szyszko oraz komisarz Canete udali się do Tuczna, gdzie komisarz mógł się zapoznać z bogactwem polskiej bioróżnorodności. W trakcie spotkania minister Szyszko zwrócił uwagę, że Polska posiada wszystkie rodzime gatunki roślin i zwierząt występujące w tej strefie geograficznej. „To rekord świata" – dodał minister.

Zobacz także: Szyszko: jesteśmy liderem w redukcji emisji CO2

Komisarz Canete odwiedził także stację badawczą do monitorowania wielkości emisji CO2, która znajduje się na terenie Nadleśnictwa Tuczno. Minister Szyszko przedstawił zasady jej działania oraz polskie doświadczenia w zakresie pochłania dwutlenku węgla przez układy przyrodnicze, w tym lasy.

Pochłanianie emisji CO2 przez lasy to jedno z ustaleń konferencji COP21 w Paryżu, która odbyła się w grudniu 2015 r. Zapis ten – wprowadzony do umowy paryskiej dzięki determinacji polskiej delegacji pod przewodnictwem prof. Jana Szyszko, ministra środowiska – dotyczy równoważenia emisji dwutlenku węgla w drodze wzrostu zalesiania.

Zobacz także: Minister Szyszko prezydentem szczytu klimatycznego

kn/MŚ

Komentarze