Atom

Minister Energii: decyzja o przyszłości atomu w ciągu 6 miesięcy

Fot. www.me.gov.pl
Fot. www.me.gov.pl

Podczas odbywającej się w Ministerstwie Energii konferencji Promieniujemy na Polską Gospodarkę minister Krzysztof Tchórzewski poinformował, że decyzja o przyszłości polskiego programu jądrowego zostanie podjęta w pierwszej połowie 2017 r.

„Jest duża grupa polskich przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność w sektorze jądrowym. Jest to około 300 przedsiębiorców. To spotkanie w Ministerstwie Energii (chodzi o konferencję Promieniujemy na Polską Gospodarkę - przyp. red.) jest po to żebyście się publicznie przedstawili” – stwierdził Krzysztof Tchórzewski.

„Debata o tym czy będziemy w Polsce budować atom zbliża się ku końcowi. Rada Ministrów wyznaczyła mi termin na koniec pierwszego kwartału 2017 r. by określić przyszłość tego projektu. Mam nadzieję, że zrealizujemy to w pierwszym półroczu” – dodał polityk. 

„Musimy rozstrzygnąć co z projektem ponieważ wydaliśmy na to spore środki (…) zdania w rządzie co do atomu są podzielone” – poinformował Tchórzewski.

„To, że filarem (polskiego miksy energetycznego - przyp. red.) będzie energetyka węglowanie nie oznacza, że nie powinniśmy rozwijać nowych technologii. Energetyka jądrowa jest najmniej awaryjna, niskoemisyjna, co ma znaczenie w kontekście polityki klimatycznej” – stwierdził szef resortu energii. 

„Głębsza wiedza pokazuje, że może być duży udział polskiego biznesu w budowie atomu” – skonkludował polityk.

Zobacz także ME: kontynuujemy działania dotyczące energetyki jądrowej

Komentarze (1)

  1. emil

    no, to posprzątają, zbiorą napiwek i zamkną drzwi