Media: Niemcy wstrzymują certyfikacje Nord Stream 2

16 listopada 2021, 11:08
840_472_matched__q06vxr_pilne
Fot. Energetyka24

Jak podaje Bloomberg, Niemcy tymczasowo wstrzymują certyfikację gazociągu Nord Stream 2. 

Niemcy postanowili tymczasowo zawiesić certyfikację Nord Stream 2 AG, w związku z wątpliwościami, czy operator gazociągu jest w pełni niezależny. 

Jak podają media, certyfikacja Nord Stream 2 AG jako niezależnego operatora może nastąpić tylko pod warunkiem zmian prawnych w strukturze spółki.

Proces certyfikacji zostanie wznowiony, gdy główna spółka przeniesie środki trwałe i personalne do zarządzania przez niemiecką spółkę zależną. 

Reklama

Reklama

KomentarzeLiczba komentarzy: 30
ciekawy
wtorek, 16 listopada 2021, 13:25

Spółko-słup Nord Stream 2 AG nie jest niezależny. Właśnie dlatego ruscy założyli swojego słupa w Szwajcarii bo ta nie jest w UE i nie podlega tamtejszemu prawu antymonopolowemu. Taki zonk.

Austriak dr inz
czwartek, 25 listopada 2021, 19:51

Ale Szwajcaria jest na amerykanskiej smyczy. Bardzo krotkiej

Davien
wtorek, 16 listopada 2021, 12:48

No i tyle z mrzonek Rosjan że zaraz ruszy NS2:)

HeHe
wtorek, 16 listopada 2021, 19:42

"Nord Stream 2 AG postanowiła nie zmieniać swojej osobowości prawnej, ale za to stworzyć spółkę-córkę w Niemczech, która zarządzać będzie częścią gazociągu na wodach terytorialnych tego kraju. Procedura certyfikacji pozostanie TYMCZASOWO zawieszona do czasu przeniesienia głównych aktywów i zasobów ludzkich do nowej spółki zależnej, gdy Bundesnetzagentur będzie w stanie sprawdzić, czy dokumentacja ponownie złożona przez spółkę zależną jako nowego wnioskodawcę jest kompletna." - właśnie tak Davienku Niemcy "uziemili" NS2 a omijanie Ukrainy oznacza pozbawienie neobanderowskich władz tego kraju 2,5 mld USD rocznie. Powodzenia w tłumieniu następnego Majdanu :)

Davien
czwartek, 18 listopada 2021, 00:57

Heheszku i ty naiwniaku myslisz ze ktos się na to nabierze:) A wycofanie sie z transferu przez ukraine oznacza zgon NS-2 bo dostana takie sankcje że nikt od was gazu nie kupi:)

obywatel Austrii
czwartek, 25 listopada 2021, 19:53

Rosjan to nie traca bo beda po boku sprzedawac po lepszych cenach ciekly statkami po Baltyku. Straca odbiorcy nie Rosja!! I Tranzytowcy.

Komentator
czwartek, 18 listopada 2021, 21:27

To taka sama prawda jak poprzednie twoje brednie że te rury nigdy nie zostaną zbudowane. Niech sobie przypomnę co głosiłeś. Ruscy nie mają statków do układania rur . Mają ale nie są w stanie przypłynąć do Europy. Przypłyną, ale nigdy nie rozpoczną budowy bo ruscy nie potrafią spawać. Budowa się nie rozpocznie bo Dania się nie zgodzi. Nie można budować bo protestują kaczki, dorsze i śledzie. Budowa się nie rozpocznie bo USA nałożą sankcje na port w Murkan gdzie składowane są rury. Budowa się nie rozpocznie bo Fortuna nie ma dynamicznego pozycjonowania a Dania nie zgodzi się na pracę "na kotwicach". Budowa się rozpocznie bo USA nałożą sankcje na rosyjskie jednostki. Budowa się nie rozpocznie bo nikt jej nie ubezpieczy. Jeżeli coś pominąłem to bardzo przepraszam, tylko Davienku, co sprawdziło się z twoich przepowiedni? Zapomniałem, nikt nie odważy się z powodu sankcji nawet przystąpić do certyfikacji tego gazociągu, bo USA nałożą sankcje. A proces certyfikacji jest w trakcie. I tak samo będzie z całą resztą twojego bajania.

Moskwicz w F1
piątek, 19 listopada 2021, 22:58

Proces certyfikacji został ZATRZYMANY a nie jest w trakcie bo za wszelką cenę usiłujecie łamać unijne prawo antymonopolowe instalując słupa w Szwajcarii która jest rajem gospodarczym dla wszelkiej maści szulerów. Wy Rosjanie na samo słowo "uczciwość" reagujecie alergią.

Komentator
sobota, 20 listopada 2021, 07:40

Powtrzymaj emocje i może odnieś się do rewelacji Daviena którymi rozbawiał forum przez dwa lata. Co do "łamania prawa antymonopolowego", obecny ruch Gazpromu polega właśnie na tym aby dostosować odcinek podlegający jurysdykcji europejskiej do tego prawa. Operatorem ma być spółka zarejestrowana w Niemczech, ma podlegać niemieckiemu prawu, więc o co właściwie ci chodzi? Spółka w Szwajcarii ma zarządzać odcinkiem na wodach międzynarodowych, i za przeproszeniem, guzik Unię i kolegów z Ukrainy to obchodzi kto to będzie robił. Może to robić spółka zarejestrowana w Szwajcarii, Myszka Miki, a nawet o zgrozo, wilk i zając. Jurysdykcja UE kończy się na granicy wód terytorialnych Niemiec i to by było na tyle. Próba jej rozciągnięcia dalej to właśnie próba łamania prawa międzynarodowego, a bajania o "niepodzielności" rurociągu to zwykłe brednie. Rurociąg jest "niepodzielny" od Półwyspu Jamał, to może też przy okazji rozciągnąć jego podporządkowanie unijnemu prawu na teren Rosji? Czy czasami koledze się coś w główce nie poprzeprawracało?

Moskwicz w F1
niedziela, 21 listopada 2021, 18:39

Nie bądź taki hej do przodu się tak towarzyszu. Gazprom nie ma dostosowywać odcinka do przestrzegania takiego czy innego prawa. Gazprom ma odsprzedać odcinek podmiotowi pochodzącemu z terytorium UE.

poniedziałek, 22 listopada 2021, 01:05

A gdzie to jest mój ukraiński kolego napisane? W tej słynnej dyrektywie wg której podobno jeden operator może wykorzystać tylko połowę mocy jakiegoś gazociągu?

HeHe
wtorek, 16 listopada 2021, 18:17

"Nord Stream 2 AG postanowiła nie zmieniać swojej osobowości prawnej, ale za to stworzyć spółkę-córkę w Niemczech, która zarządzać będzie częścią gazociągu na wodach terytorialnych tego kraju. Procedura certyfikacji pozostanie TYMCZASOWO zawieszona do czasu przeniesienia głównych aktywów i zasobów ludzkich do nowej spółki zależnej, gdy Bundesnetzagentur będzie w stanie sprawdzić, czy dokumentacja ponownie złożona przez spółkę zależną jako nowego wnioskodawcę jest kompletna." - no i tyle z ukraińskich mrzonek, że NS 2 został zatrzymany :)

Szept
wtorek, 16 listopada 2021, 16:15

Davienku coś ci się chyba pomyliło, to nie Rosjanie płaczą że gaz drogi i że go mało. Zdaje się że Rosja może być zadowolona z obecnej sytuacji i obecnych cen. Kupuje następną paczkę chrupek i czekam co będzie w zimie :)

Davien
czwartek, 18 listopada 2021, 01:01

Szepcik, Europa sie ogrzeje, kupi gaz z innych zródeł a po waszym NS-2 zostanie zardzewiałe wspomnienie na dnie morza:)

Szept
piątek, 19 listopada 2021, 00:09

Davienku jak zwykle opowiadsz głodne kawałki bez żadnych faktów czy związku z rzeczywistością. Może wskażesz kto ma ten wolny gaz dla Europy, od razu w Brukseli okrzykną cię zbawcą. Ostatnio z braku metytorycznych argumentów bez przerwy uciekasz się do przytyków ad persona. To trochę żałosne.

Kiks
wtorek, 16 listopada 2021, 19:21

Płaczą płaczą. Bo to otwiera oczy na ich machlojki i prawdopodobnie ktoś w Niemczech zastanowi się jak to jest z ich magazynami gazu, które niespecjalnie są ich.

qwert
środa, 17 listopada 2021, 16:09

W Europie otwiera nawet zwieracze, bo ceny z kosmosu i brak innych dostawców, a zima nadchodzi. Natomiast ruscy faktycznie otworzą następną paczkę chrupek

Davien
czwartek, 18 listopada 2021, 00:58

Qwercik, Europa kupi sobei z innych żródeł, a po numerze jaki wyciał gazprom dadzą sobie spoków z ruskim gazem.

qwert
czwartek, 18 listopada 2021, 16:31

Z jakich to źródeł, kupi ten gaz ? Coś mi się wydaje że nie za bardzo ma od kogo, wszyscy pchają do Azji, nawet nasz najlepszy sojusznik ( ponoć)

spokojnie
poniedziałek, 22 listopada 2021, 17:30

Turcja, Izrael, Cypr, Azerbejdźan mają gaz i pewnie zechcą go UE sprzedać. Przynajmniej część gazu z Rosji da się zastąpić. A jak przyjdzie lockdown, albo wojna to w ogóle nie będzie już ten gaz potrzebny - ani odbiorcom, ani dostawcom.

piątek, 19 listopada 2021, 13:19

Ameryka jest sojusznikiem Rosji? Do tej pory podobno Chiny były?

Gość
sobota, 20 listopada 2021, 19:37

Amerykański gigant ExxonMobil zainwestuje kilka miliardów dolarów w budowę kompleksu petrochemicznego w Chinach. Zakład będzie produkować polimery dla przemysłu motoryzacyjnego, rolniczego, opakowaniowego i higienicznego. „Popyt na polimery będzie w Chinach nadal rósł, a my jesteśmy przygotowani do zaspokojenia potrzeb tego rozwijającego się rynku” - mówi Karen McKee, prezes ExxonMobil Chemical Company. „Nie możemy doczekać się rozwoju tego ekscytującego projektu” - dodała.

Davien
poniedziałek, 22 listopada 2021, 16:26

I bedzie to amerykański zakłąd, zarządzany pzrez Amerykanów z planami i technologiami chronionymi przed Chinami, gdzie Chińczycy beda jedynie pracownikami.

SerceJestZielone
wtorek, 16 listopada 2021, 18:50

Chrupki coraz droższe :))))) podobnie jak zestaw barszczowy :))). No ale macie gaz i najwyższy współczynnik ilości wagonów kolejowych na obywatela.

rmarcin555
wtorek, 16 listopada 2021, 18:23

@Szept. Niech się cieszą chwilą puki trwa. Europa dostała dobrą nauczkę, na tyle duża, że rządy będą musiały zajrzeć do słownika i przeczytać dokładnie definicję słowa "uzależnienie". Będziecie jeszcze ten gaz żarli.

a
czwartek, 18 listopada 2021, 13:36

Masz rację dostała nauczkę,że amerykanom nie wolno wierzyć i jedyny pewny dostawca to Rosja.

gonić pastuchów
wtorek, 16 listopada 2021, 17:03

Myślisz, że on cokolwiek rozumie z tego co się dzieje wokół? Na 100% nie iw całości bazuje na przekazie z centrali.

środa, 17 listopada 2021, 00:25

nie mierz wszystkich swoją miarą

qwert
środa, 17 listopada 2021, 19:37

A jaką miarą ma mierzyć? Waszą ? Tak nisko nie upadł

Austriak dr inz
czwartek, 25 listopada 2021, 20:03

najlepiej by caly swiat liczyl w hrywnach

Tweets Energetyka24