Mateusz Radecki powołany na wiceprezesa PERN

20 stycznia 2021, 18:30
840_472_matched__przw0i_840472matchedp0yhd98cbc93fd3942672975be8f01480551bd
Fot. pern
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Walne Zgromadzenie PERN powołało Mateusza Radeckiego na wiceprezesa tej spółki. Radecki, który od 2016 r. kierował pionem handlowym PERN, obejmie oficjalnie nowe stanowisko w zarządzie od czwartku, 21 stycznia – podała spółka.

„Walne Zgromadzenie PERN SA powołało z dniem 21 stycznia 2021 r. pana Mateusza Radeckiego na członka zarządu spółki i powierzyło mu funkcję wiceprezesa zarządu spółki” – podało w środę biuro prasowe spółki.

Prezentując sylwetkę nowego wiceprezesa, PERN przypomniał, że Radecki, oprócz zarządzania pionem handlowym tej spółki, był w przeszłości także przewodniczącym rady nadzorczej Siarkopolu, a obecnie jej członkiem tej rady – Siarkopol to podmiot z Grupy PERN.

Jak przekazał PERN, Radecki jest absolwentem Politechniki Gdańskiej, odbył także praktykę dyplomową z obroną na EDF R&D/EDF GROUP w Paryżu. „Posiada szerokie, wieloletnie doświadczenie w budowaniu strategii i zarządzaniu ludźmi” – podkreśliła spółka w sylwetce nowego wiceprezesa.

PERN poinformował, że Radecki kierował m.in. zespołami technicznymi, sprzedażowymi oraz odpowiedzialnymi za planowanie inwestycji, a także zarządzał zmianami w dużych zespołach. „Prowadził między innymi procesy centralizacyjne, negocjacje dużej wartości, w tym akwizycyjne oraz wdrażał nową kulturę organizacyjną opartą na wartościach oraz zarządzaniu przez cele” – zaznaczyła spółka.

Według PERN, w latach 2011–16 Radecki związany był z Grupą GPEC, zajmował stanowisko dyrektora technicznego oraz dyrektora handlowego, był m.in. prezesem zarządu Orchis Energia Sopot z Grupy GPEC, gdzie - jak podano w komunikacie - „uczestniczył w stworzeniu i realizacji planu naprawczego dla spółki, nowego modelu biznesowego zapewniającego finansowanie ambitnego planu rozwoju firmy”.

PERN wspomniał, iż w spółce tej Radecki „zbudował i wdrożył efektywną strategię budowania długofalowych relacji z klientami”. „W tym czasie PERN osiągnął wzrost przychodów o ponad 30 proc. Sukcesem nadzorowanego przez niego pionu handlowego było m.in. istotne usprawnienie procesu zakupowego, czy poprawa efektywności nadzorowanych jednostek oraz usprawnienie obsługi klienta” – podkreślono w informacji.

W połowie grudnia 2020 r. zmarł wiceprezes PERN Tadeusz Zwierzyński, który w spółce tej pracował od 2012 r., a od 2016 r. był członkiem zarządu.

image

 

Po objęciu stanowiska wiceprezesa PERN przez Mateusza Radeckiego, zarząd tej spółki będzie liczył ponownie pięć osób. Obecnie zasiadają w nim także: Igor Wasilewski – prezes, wiceprezesi – Rafał Miland i Krzysztof Rogala oraz jako członek zarządu, reprezentant załogi – Zdzisław Koper.

PERN to państwowy podmiot, strategiczny dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, odpowiadający m.in. za tłoczenie rurociągami ropy naftowej do rafinerii krajowych: PKN Orlen w Płocku i Grupy Lotos w Gdańsku, a także do dwóch rafinerii w Niemczech oraz za magazynowanie w bazach na terenie kraju, zarówno surowca, jak i paliw płynnych. Spółka świadczy też usługi transportu paliw, w tym benzyny, oleju napędowego i opałowego.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24