Reklama

W 2016 roku planujemy przekroczyć liczbę 500 stacji, ale warto zaznaczyć, że powoli zbliżamy się do optymalnego poziomu nasycenia naszej sieci” – komentuje Jan Michalak, dyrektor ds. Infrastruktury i Rozwoju spółki Lotos Paliwa.

Obecnie 4 na 10 stacji to obiekty segmentu ekonomicznego, pozostałe to stacje premium. Takie same proporcje są w podziale na stacje franczyzowe i własne.

Wicelider stacji tranzytowych

W 2015 Lotos otworzył także osiemnaste Miejsce Obsługi Podróżnych. To stacja paliw przy A4 w Komorowie k. Tarnowa. Plany na 2016 rok zakładają kolejne dwa uruchomienia MOP-ów, w Krzyżanowie po obu stronach A1. Spółka będzie przyglądać się planom zagospodarowania kolejnych MOP-ów przez GDDKiA i nie wyklucza udziału w dalszych postępowaniach przetargowych. 

Lotos to wicelider w segmencie stacji typu MOP na terenie Polski. Obecnie, z kompleksowej oferty sieci LOTOS korzystają kierowcy podróżujący autostradami A1, A2, A4, A6 i drogami ekspresowymi S3 czy S7. Każdy z osiemnastu obiektów oferuje pełną gamę paliw bezpośrednio z gdańskiej rafinerii Grupy oraz własną gastronomię, przestronne parkingi, toalety, prysznice, świetnie zaopatrzone sklepy, odkurzacze samochodowe i kompresory.

Optymalizacja sieci

Warto przypomnieć, że w minionym roku zmianę wizualizacji przeszły wszystkie stacje Lotos Optima oraz część stacji premium. 2016 będzie rokiem dalszej optymalizacji sieci. 

­”Oprócz dalszego stabilnego rozwoju sieci będziemy kładli coraz większy nacisk na dalszą poprawę jakości obsługi i wzrost efektywności sprzedaży. W Nowym Roku będziemy kontynuować standaryzację sklepów oraz rozwijać ofertę gastronomiczną.  Planujemy również intensywny rozwój kategorii  towarów sklepowych oraz usług na stacjach” – mówi Krzysztof Strzelecki, dyrektor ds. handlu detalicznego. 

W grudniu ub. r. spółka otworzyła pierwszą restaurację Subway. Na początku 2016 roku planowane jest otwarcie następnych punktów gastronomicznych tej marki na stacjach tranzytowych i miejskich.

Zobacz także: Ropa zareagowała na konflikt saudyjsko - irański

Zobacz także: Shell spłaca długi. Warunek zaangażowania w Iranie

Reklama
Reklama

Komentarze