Ławrow: Ukraina histeryzuje w sprawie Nord Stream 2

16 września 2021, 12:15
48832045357_00ade90f61_k
Fot. The Official CTBTO Photostream / Flickr

Szef rosyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych zarzucił Ukrainie, że nieustannie próbuje sprowadzić temat Nord Stream 2 do poziomu histerii.

Siergiej Ławrow uważa, że Kijów ma nawyk „nieustannego błagania o coś Zachodu”. Jest to jego zdaniem niegodne narodu ukraińskiego. „Oto Nord Stream 2, zatrzymajcie go! Ale jeśli nie możecie go zatrzymać, to dajcie nam pieniądze jako rekompensatę… I wpuśćcie nas do NATO i Unii Europejskiej (…) jesteśmy gotowi błagać i błagać” - mówił Ławrow.

Reklama
Reklama

Na tym jednak nie poprzestał i kontynuował swój wywód, twierdząc, że kraj o tak bogatej historii jak Ukraina zasługuje na to, aby być kreatorem, a nie petentem  z ciągle wyciągniętą ręką.

Zdaniem rosyjskiego ministra należy spodziewać się kolejnych ataków na Nord Stream 2 ze strony Polski oraz krajów bałtyckich.

KomentarzeLiczba komentarzy: 3
NICKT
czwartek, 16 września 2021, 16:07

tak, wszyscy histeryzują a Rosja to aniołki

xd
czwartek, 16 września 2021, 21:18

pomyśl

Radek
czwartek, 16 września 2021, 15:33

Działania FR w sprawie sztucznego podnoszenia cen gazu w Europie (via puste magazyny) to broń obosieczna. Przykład RP pokazuje, że obowiązkowe rezerwy i dywersyfikacja może się opłacić. Podniesienie tej kwestii na forum europejskim, dobra gra PR-owo polityczna może sprawić, że to Komisja Europejska będzie wymagać od Państw członkowskich minimalnego stopnia posiadania własnych rezerw oraz dywersyfikacji dostaw. Ucierpi RFN, Austria i NL.

Tweets Energetyka24