Reklama

Atom

Kwestia "terroryzmu nuklearnego" zdominuje rozmowy w Waszyngtonie

W Waszyngtonie rozpoczyna się dzisiaj Międzynarodowy Szczyt Przemysłu Jądrowego, w którym weźmie udział około 350 osób związanych z branżą -prezesów, ekspertów, etc. Tematem dyskusji będą głównie kwestie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa obiektów i materiałów nuklearnych.

Uczestnicy forum, które potrwa do 1 kwietnia, będą rozmawiali o bezpiecznym stosowaniu, magazynowaniu i transporcie materiałów promieniotwórczych - szczególnie w kontekście zagrożeń o charakterze cybernetycznym i terrorystycznym. Część spotkania zostanie także poświęcona roli przemysłu jądrowego we współczesnym świecie.

Wśród gości szczytu będą m.in. szef Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (który zabierze głos w pierwszym dniu), szefostwo amerykańskiego giganta Westinghouse oraz liderzy China National Nuclear Corporation. 

Tymczasem 31 marca w Waszyngtonie odbędzie się Nuklearny Szczyt Bezpieczeństwa poświęcony zapobieganiu terroryzmowi nuklearnemu. Udział w nim zapowiedzieli reprezentanci 50 krajów, w tym m.in. prezydent RP Andrzej Duda, który spotka się z przywódcami Turcji, Gruzji oraz Ukrainy.

Zobacz także: Ekspert: Terroryści mogą próbować atakować infrastrukturę krytyczną

Zobacz także: Strupczewski: Pluton i wzbogacony uran interesują terrorystów

Reklama

Komentarze

    Reklama