Reklama

Gaz

Krzysztof Tchórzewski spotka się z unijnym komisarzem ds. energii

  • Wytyczne maja stanowić wskazówkę dla wszystkich firm, które tworzą środowisko IoT (fot. GSMA).

Unijny komisarz ds. działań klimatycznych i energii, Miguel Arias Cañete, podczas przyszłotygodniowej wizyty w Warszawie spotka się z Krzysztofem Tchórzewskim. Niewykluczone, że jednym z tematów rozmów będzie kwestia budowy gazociągu Nord Stream II - stanowisko KE jest kluczowe z punktu widzenia opłacalności inwestycji.

Polska Agencja Prasowa, powołująca się na źródła w strukturach UE, informuje, że wizyta odbędzie się w dniach 13 - 14 stycznia, a politycy będą dyskutować o takich zagadnieniach jak: reforma systemu handlu pozwoleniami na emisje gazów cieplarnianych, wpływ porozumienia zawartego podczas COP21 na unijne regulacje klimatyczne, czy wreszcie utworzenie unii energetycznej. 

We wszystkich powyższych kwestiach bardzo dużo do powiedzenia będzie miał właśnie Miguel Arias Cañete, który bezpośrednio nadzoruje opracowanie części regulacji, a w innych przypadkach jego głos może mieć decydujące znaczenie. Chodzi tutaj m.in. o niezwykle istotne z polskiego punktu widzenia zapisy dotyczące bilansowania emisji CO2 przez lasy, czy zmiany modelu rynku energii elektrycznej.

Zobacz także: Nord Stream 2 budzi dużą frustrację w niemieckim urzędzie kanclerskim [wywiad]

Zobacz także: Małe reaktory jądrowe w Polsce możliwe dopiero w latach 50.

Komentarze