Reklama

Gaz

Kroplewski: Innowacje zapewnią PGNiG dodatkowe 1-2 mld m3 gazu

Fot. www.arp.pl
Fot. www.arp.pl

Przedeksploatacyjne wydobycie metanu z pokładów węgla może zapewnić nam dodatkowe 1-2 mld m3 gazu w krajowym portfelu - deklarował Łukasz Kroplewski, wiceprezes PGNiG, podczas kongresu Impact’17 w Krakowie.

„Żeby iść do przodu, nadawać rytm i tempo, musimy inwestować w startupy” - zaznaczył wiceszef PGNiG na wstępie swojego wystąpienia.

„Nasze największe przedsięwzięcie to przedeksploatacyjne wydobycie metanu z pokładów węgla. Jeśli uda nam się tego dokonać, to będziemy mieć ok. 1-2 mld m3 gazu więcej [rocznie, przyp.red.] w krajowych zasobach” - kontynuował Łukasz Kroplewski. 

Wiceprezes naftowo-gazowego giganta podkreślił, że jest to przedsięwzięcie, które może mieć bardzo dobry wpływ nie tylko na reprezentowaną przez niego spółkę i rynek gazu, ale również sektor górniczy: „Dzięki temu wydobycie węgla stanie się bezpieczniejsze, będzie także więcej pieniędzy, które będziemy mogli zainwestować w nowe technologie. To nieprawda, że węgiel nagle zniknie” - deklarował Łukasz Kroplewski, zwracając równocześnie uwagę, że świat już poszukuje (i znajduje) nowe sposoby wykorzystania „czarnego złota”.

Na zakończenie swojej prezentacji menadżer podkreślił, że podstawowym celem innowacyjnych projektów wdrażanych i wspieranych przez PGNiG jest z jednej strony wykorzystanie potencjału grupy, z drugiej natomiast możliwości intelektualnych polskich (na razie) startupów.

Zobacz także: PGNiG i Orlen odkryły nowe złoże gazu w Polsce

Zobacz także: Morawiecki: Nord Stream 2 to umowa międzyrządowa, a nie międzykorporacyjna

Reklama

Komentarze

    Reklama