Reklama

Wiadomości

Włochy: pożar sparaliżował lotnisko. Odwołano loty, ruch lotniczy utrudniony

Autor. Envato

Od środy zwiększona została liczba lotów na lotnisku w Katanii na Sycylii, sparaliżowanym po pożarze z połowy lipca. Pełna operatywność ma zostać przywrócona w sierpniu - zapowiedziały władze regionu.

Reklama

Odwołanie większości lotów z lotniska na Sycylii, obsługującego w szczycie sezonu turystycznego prawie 40 tysięcy pasażerów dziennie, wywołuje poważne utrudnienia w ruchu lotniczym na całej wyspie. Wiele połączeń przekierowano na inne lotniska, a tam z powodu ich przeciążenia opóźnienia są znaczne.

Reklama

Przewodniczący władz regionu Renato Schifani ogłosił, że ruch w Katanii zostanie w pełni przywrócony w sierpniu. Natomiast od środy liczba obsługiwanych tam lotów zwiększa się z 8 do 10 na godzinę; będzie to po pięć przylotów i odlotów.

Czytaj też

Od 1 sierpnia ustawiony tam będzie namiot o powierzchni 500 metrów kwadratowych , udostępniony przez lotnictwo wojskowe dla potrzeb obsługi naziemnej. Wtedy liczba lotów wzrośnie do 14 na godzinę. Kilka dni później, według zapowiedzi regionalnych władz, całe lotnisko zostanie ponownie w całości otwarte. (

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama