Reklama

Wiadomości

Komisarz ds. energii Kadri Simson otworzy IV Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny Togetair 2023

Kadri Simson
Autor. https://www.europarl.europa.eu/

„Zmiany klimatyczny postępują coraz szybciej i pod każdą szerokością geograficzną jesteśmy narażeni na coraz groźniejsze anomalia pogodowe. Dlatego musimy działać razem i bardzo się cieszę, że będę częścią IV Międzynarodowego Szczytu Klimatycznego TOGETAIR2023” - przekazała Kadri Simson, która otworzy swoim przemówieniem rozpoczynające się 20 kwietnia wydarzenie.

Reklama

Kadri Simson jest działaczką partyjną i samorządową pochodzącą z Estonii, gdzie pełniła także funkcję ministra gospodarki i infrastruktury. Od 2019 jest członkiem Komisji Europejskiej jako komisarz do spraw energii.

Reklama

Ponieważ w Europie trwa wojna, a od barbarzyńskiego ataku Rosji na Ukrainę minął już ponad rok, według Kadri Simson najważniejszą sprawą w obecnej chwili dla całego naszego kontynentu jest jak najszybsze całkowite zredukowanie zależności energetycznej od Rosji. Dlatego potrzebujemy skutecznych decyzji dotyczących bezpieczeństwa energetycznego w Europie.

W osiągnięciu tego celu ma pomóc europejski program REPowerEU, którego celem jest nie tylko zarzucenia dostaw surowców z Rosji, ale także wspieranie rozwoju OZE, czyli odnawialnych źródeł energii i upowszechnianie działań mających na celu oszczędzanie energii.

Reklama

„Jesteśmy dumni, że tak renomowany gość z Komisji Europejskiej otworzy nasz szczyt. Zapraszamy na niego nie tylko polityków z Unii Europejskiej, czy oczywiście z Polski, ale także decydentów, przedstawicieli samorządów, biznes prywatny i państwowy, uczelnie wyższe, fundacje pozarządowe oraz dziennikarzy. Chcemy zbudować wspólne porozumienie ponad podziałami politycznymi, czy terytorialnymi pozwalające znaleźć rozwiązania finansowe, prawne i społeczne, które przygotują nas na wyzwania związane ze zmianami klimatu" mówi Agata Śmieja, współorganizatorka szczytu i Prezes Fundacji Czyste Powietrze.

OBEJRZYJ WIDEO Z ZAPROSZENIEM na TOGETAIR 2023

YouTube cover video

Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR po raz kolejny odbędzie się  w przestrzeniach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego w dniach 20-21.04.2023.

Zaplanowano trzydzieści cztery debaty i dyskusje przy okrągłych stołach.

Niektóre poruszane w czasie szczytu tematy to:

Smog kontratakuje. Zdrowie publiczne Polaków

Motoryzacja neutralna klimatycznie?

Jak droga będzie energia?  Jak szybko nauczymy się ją oszczędzać?

Taksonomia, ESG i realizacja celów zrównoważonego rozwoju.

EcoRing -najtańsze czy najlepsze źródło energii i ciepła?

Jak wysoką cenę zapłacimy za śmieci?

Dekarbonizacja łańcuchów dostaw i logistyka ostatniej mili

Odpowiedzialna produkcja i konsumpcja produktów spożywczych.

Biznes w harmonii z naturą - wiarygodność i strategia marki

Pełna agenda wydarzenia po tym linkiem .

DOŁĄCZ DO TOGETAIR 2023

Darmowa rejestracja na szczyt przez pierwszy tydzień .

Materiał przygotowany w ramach płatnej współpracy z Togetair.

Reklama

Komentarze

    Reklama