Reklama

Wiadomości

Kłopoty Grety? Aktywistka z zarzutami

Autor. Twitter / @nexta_tv

Szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg została oskarżona przez prokuraturę o celowe nieposłuszeństwo wobec policji w związku z protestem w porcie naftowym w Malmoe.

Reklama

Jak wynika z aktu oskarżenia, który wpłynął do sądu w Malmoe, Thunberg wraz z innymi aktywistami 19 czerwca uniemożliwiła tam wjazd ciężarówek z cysternami.

Reklama

"Postanowiliśmy nie być biernymi widzami, ale zamiast tego blokować infrastrukturę paliw kopalnych" - napisała wówczas w mediach społecznościowych.

Aktywistka została poproszona przez policję o opuszczenie miejsca, ale odmówiła. W związku z niezastosowaniem się do polecenia została siłą usunięta i zatrzymana.

Reklama

Czytaj też

Thunberg grozi grzywna, wstępnie rozprawa w sądzie w Malmoe zaplanowana jest na 19 lipca.

Na początku czerwca aktywistka ogłosiła, że nie będzie już brać udziału w strajku szkolnym przed parlamentem w Sztokholmie w związku z ukończeniem średniej szkoły.

Thunberg wraz z siostrą oraz rodzicami artystami (matka jest śpiewaczką, ojciec aktorem) prowadzi fundację swojego imienia, na którą trafiają nagrody pieniężne z otrzymywanych przez nią nagród za działalność na rzecz klimatu.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama