Reklama

Wiadomości

Francuski rząd będzie się pocić. Premier chce wyłączenia klimatyzacji

Fot. pxhere.com/CC0

Premier Francji Elisabeth Borne w oficjalnym piśmie do swoich ministrów zażądała od nich we wtorek wprowadzenia oszczędności energetycznych w podlegających im budynkach administracji publicznej.

Reklama

Premier Francji Elisabeth Borne w oficjalnym piśmie do swoich ministrów zażądała od nich we wtorek wprowadzenia oszczędności energetycznych w podlegających im budynkach administracji publicznej. Zalecenia obejmują m.in. zakaz używania klimatyzacji, jeśli temperatura w pomieszczeniu wyniesie poniżej 26 st. C, oraz zakaz włączania ogrzewania, jeśli temperatura nie spada poniżej 19 stopni.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Zalecenia obowiązują ministerstwa, inne budynki użyteczności publicznej. Ministrowie są również proszeni o wyposażenie tych budynków w termostaty. W ogólnodostępnych budynkach publicznych drzwi będą musiały pozostawać zamknięte, gdy włączona jest klimatyzacja lub ogrzewanie.

Borne zachęca również do „praktyk zrównoważonej mobilności", takich jak wspólne przejazdy lub korzystanie z roweru. Prosi również wszystkich ministrów o „upewnienie się, że wszystkie wydarzenia, które organizują lub sponsorują, są wzorowe pod względem odpowiedzialności energetycznej".

W lipcu minister ds. transformacji energetycznej Agnes Pannier-Runacher zwróciła się do firm o zmniejszenie zużycia energii, w szczególności poprzez ograniczenie korzystania z klimatyzacji i ogrzewania.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama