Reklama

Klimat

Tauron planuje emisję obligacji na sfinansowanie transformacji

Fot. Tauron
Fot. Tauron

Tauron zamierza wyemitować obligacje o wartości do 2 mld zł na transformację energetyczną grupy. Spółka poinformowała, że zawarła z Santander Bank Polska umowę, na podstawie której został ustanowiony program emisji obligacji.

Jak podał Tauron, środki z emisji obligacji będą wspierały realizację transformacji energetycznej grupy, w tym zwiększenie udziału źródeł nisko- i zeroemisyjnych w jego strukturze wytwórczej.

Spółka wyszczególniła takie pozycje jak finansowanie kosztów budowy lub nabycia projektów OZE, finansowanie dystrybucji, jak i ogólnej działalności korporacyjnej Grupy związanej z OZE lub transformacją energetyczną na zeroemisyjną, finansowanie kosztów budowy lub nabycia projektów na biomasę lub gaz oraz refinansowanie zadłużenia

Tauron podkreślił, że środki z emisji obligacji nie będą mogły zostać przeznaczone na finansowanie nowych i istniejących bloków węglowych, a także działalności spółki Tauron Wydobycie oraz Tauron Wytwarzanie - w przypadku innych przedsięwzięć niż wskazane.

Spółka ma zamiar dokonać pierwszej emisji obligacji w ciągu trzech miesięcy od daty zawarcia umowy programowej, a ostateczne decyzje w sprawie poszczególnych emisji zostaną zatwierdzone odpowiednimi zgodami korporacyjnymi i będą uzależnione od warunków rynkowych.

Denominowanych w złotych obligacje mają mieć termin wykupu od 5 do 10 lat. Mają być w obrocie na alternatywnym systemie obrotu Catalyst na GPW.

Źródło:PAP

Komentarze