Reklama

Klimat

Rosja chce zainwestować miliardy w magazynowanie energii

Autor. www.elements.envato.com

Rosja stawia na magazyny energii i zamierza zainwestować ponad miliard dolarów m.in. w rozwijanie zaawansowanych technologii - oświadczył wicepremier Aleksander Nowak.

Reklama

Z komunikatu opublikowanego przez służbę prasową rosyjskiego rządu wynika, że Nowak odbył spotkanie dotyczące rozwoju „zaawansowanych technologicznie systemów magazynowania energii”. Uczestniczyć mieli w nim również szefowie resortów: finansów, energii, przemysłu i handlu oraz rozwoju. Obecni byli także przedstawiciele Rosatomu i firmy InEnergy.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Wicepremier Nowak miał zlecić ministerstwu przemysłu i handlu oraz finansów, aby we współpracy z InEnergy i Rosatomem przygotowały mapę drogową, która pozwoli przeznaczyć na inwestycje 127 mld rubli, czyli ok. 1,5 mld dol. w perspektywie roku 2030. Papier, jak powszechnie wiadomo, przyjmie na szczęście wszystko.

Rosja, wciąż udająca, że sankcje jej nie dotykają, a wojna idzie zgodnie z planem i nie kosztuje, deklaruje ambicje, aby osiągnąć „czołową pozycję na świecie” w zakresie magazynowania energii. Biorąc jednak pod uwagę wydarzenia szczególnie ostatnich kilkunastu miesięcy, trudno traktować te zapowiedzi poważnie.

Reklama

Komentarze

    Reklama