Reklama

Klimat

Ogromy pożar we Francji. "To ogr, to potwór"

Autor. LH_4tography / Flickr

Ponad 1000 strażaków wspieranych przez lotnictwo walczyło z ogromnym pożarem, do którego doszło w pobliżu francuskiego Bordeaux - podaje Reuters.

Reklama

Pożar strawił już 6800 hektarów lasów i zmusił tysiące osób do opuszczenia domów. „To ogr, to potwór” - powiedział radiu RTL Gregory Allione z francuskiej straży pożarnej, jego słowa przywołuje także agencja.

Reklama

Trwające lato jest dla Europy bardzo trudnym ze względu na fale upałów, które przyczyniają się do wybuchów ogromnych pożarów. Do tej pory zmagały lub zmagają się z nimi m.in takie kraje jak Hiszpania czy Portugalia.

Czytaj też

Szef Europejskiej Agencji Kosmicznej, Josef Aschbacher, cytowany przez Reutersa powiedział, że kolejne fale upałów, wysychanie rzek i wzrost temperatury, nie pozostawiają wątpliwości co do rosnącego wpływu zmian klimatu np. na rolnictwo. „To bardzo złe. Widzieliśmy skrajności, których wcześniej nie zaobserwowano” - dodał.

Reklama

Pomiary wykonane przez Copernicus Sentinel-3 ESA wskazały, że w ostatnich tygodniach temperatura powierzchni lądu w Wielkiej Brytanii przekroczyła 45 stopni Celsjusza, we Francji - 50, zaś w Hiszpanii - 60.

Reklama

Komentarze

    Reklama