Reklama

Klimat

NGO a fundusze europejskie w energetyce [PATRONAT]

Fot. Energetyka24.com
Fot. Energetyka24.com

”Perspektywa NGO na wykorzystanie funduszy europejskich w energetyce” będzie tematem kolejnego wydarzenia organizowanego w ramach cyklu „Ekonomia i prawo w polskiej polityce energetycznej”.

Seminarium online z udziałem przedstawicieli organizacji pozarządowych odbędzie się już 25 lutego o godzinie 19:00 i będzie transmitowane za pośrednictwem aplikacji MS Teams.

Celem organizowanego projektu jest dyskusja nad praktycznymi i aktualnymi związkami między zagadnieniami ekonomii i prawa w kontekście węzłowych problemów polskiej polityki energetycznej. Tym razem zaproszeni prelegenci odpowiedzą na pytania dotyczące m.in. kształtu Krajowego Planu Odbudowy, przeznaczenia Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji, Next Generation Fund oraz budżetu UE w kontekście sektora energii.

W dyskusji moderowanej przez dr Krzysztofa Księżopolskiego z Katedry Polityki Publicznej SGH  wezmą udział:

- Joanna Furmaga, Prezeska Związku Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć, Członkini Komitetu Monitorującego Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko;

- Anna Ogniewska, Senior policy officer Greenpeace Polska;

- Dr hab. inż. Zbigniew M. Karaczun, profesor w Katedrze Ochrony Środowiska i Dendrologii SGGW, ekspert Koalicji Klimatycznej;

- Wojciech Kukuła, Starszy Prawnik w Fundacji ClientEarth Prawnicy dla Ziemi.

Link do transmisji online oraz szczegółowe informacje na temat agendy spotkania zostaną udostępnione na stronie wydarzenia na Facebook’u:

https://www.facebook.com/events/170082721365108

Organizatorzy: Katedra Polityki Publicznej SGH,Fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi, Institute for Security, Energy and Climate Studies (ISECS), Energetics Insight.

Partnerzy projektu: Ośrodek Analiz Politologicznych i Studiów nad Bezpieczeństwem UW, SKN Ekonomicznej Analizy Prawa SGH.

Reklama
Reklama

Komentarze