Reklama

Klimat

Energetyczne podsumowanie dnia - 11 września 2018 r.

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Zapraszamy do lektury energetycznego podsumowania dnia!

Wicepremier Bułgarii: Jesteśmy biernym uczestnikiem obchodzenia tranzytu gazu przez Ukrainę

W specjalnym wydaniu Krzesła Energetycznego prosto z Forum Ekonomicznego w Krynicy red. Maciej Zaniewicz rozmawiał z wicepremierem Bułgarii Valerim Simeonovem na temat wizji Bułgarii jako hubu rosyjskiego gazu i budowy bułgarskiej elektrowni atomowej przez Rosatom.

Kalifornia: Do 2045 roku 100% energii ze źródeł odnawialnych

Gubernator Kalifornii ogłosił, że do 2045 roku stan zamierza pozyskiwać 100% energii ze źródeł odnawialnych oraz osiągnąć „neutralność węglową”. W miniony poniedziałek Jerry Brown podpisał stosowne dokumenty w tej materii.

Rozkręca się gra o polski offshore. W tle Baltic Pipe i transformacja energetyczna

Polski sektor morskiej energetyki wiatrowej to łakomy kąsek dla wielu graczy. Zęby ostrzą sobie na niego Duńczycy, Norwegowie, a także rodzime spółki skarbu państwa. Rząd w Warszawie jest świadomy tych apetytów – dlatego stara się wykorzystać ten atut na swoją korzyść. Rozgrywka nabrała tempa podczas konferencji w Kopenhadze, na której polscy ministrowie rozmawiali z duńskimi politykami i przedsiębiorcami o potencjale drzemiącym w wietrze Bałtyku.

ClientEarth znowu skarży Nord Stream 2. "Nie uwzględniono wpływu na morświny i foki"

Fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi zaskarżyła zgodę na budowę gazociągu Nord Stream 2 wydaną przez władze Szwecji. Skarga dotyczy niekompletności dokumentacji inwestora i braków w zakresie m.in. oddziaływania projektu na morskie ssaki. Jest to drugi sprzeciw tej organizacji wobec zgód na budowę Nord Stream 2 wydanych przez państwa skandynawskie.

NIK: polska czarnym punktem Europy w kwestii smogu

Polska jest czarnym punktem na mapie Europy jeśli chodzi o zanieczyszczenia powietrza - poinformował prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski, prezentując we wtorek raport Izby. Zaznaczył, że sytuacja na tle UE nie uległa poprawie od poprzedniej kontroli z 2014 r.

Płock przygotowuje się na zmiany klimatu. Opracowano plan działań

Powstał plan działań adaptacyjnych dla Płocka do 2030 r., które mają pomóc miastu i mieszkańcom odpowiednio reagować na zmiany klimatu. Celem opisanych w dokumencie przedsięwzięć ma być m.in. ograniczenie negatywnych skutków takich zjawisk, jak np. fale upałów, ulewne deszcze czy powodzie.

Jarosław Wittstock został wiceprezesem Lotosu ds. korporacyjnych

Rada nadzorcza grupy Lotos powołała do składu zarządu Jarosława Wittstocka, na stanowisko wiceprezesa ds. korporacyjnych - poinformowała spółka w komunikacie.

Obajtek: Fuzja Orlenu i Lotosu to wielka szansa dla polskiej gospodarki

Jesteśmy zdeterminowani, aby przeprowadzić fuzję PKN Orlen i Grupy Lotos. Wynika to z sytuacji na europejskim rynku oraz szans, jakie transakcja stwarza zarówno dla obydwu spółek, jak i dla polskiej gospodarki - mówił Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

PGNiG przedłuża współpracę z Ukrtransgazem

PGNiG i Ukrtransgaz podpisały kolejną umowę, która umożliwia polskiej spółce korzystanie z podziemnych magazynów gazu na Ukrainie.

Prezes Orlenu: Inwestycja w polski sport to nie tylko biznes

Inwestycja w polski sport to nie tylko biznes i forma komunikacji, ale także misja - uważa Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Orlen Upstream oraz PGNiG kontynuują prace na złożu Miłosław E

Orlen Upstream oraz PGNiG wykonają kolejny odwiert w złożu gazu ziemnego Miłosław E.  To już drugi wspólny otwór na tym obszarze. Realizacja prac umożliwi efektywniejsze wydobycie udokumentowanych zasobów gazu.

Reklama

Komentarze

    Reklama