Reklama

Klimat

BP będzie płacić za nie ścinanie drzew

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

BP kupił pakiet kontrolny największego amerykańskiego producenta kompensacji emisji dwutlenku węgla, potwierdzając przekonanie, że ochrona lasów będzie kluczem do osiągnięcia przez firmy celów redukcji emisji dwutlenku węgla.

Gigant naftowy pod koniec 2019 roku zainwestował 5 milionów dolarów w Finite Carbon w Pensylwanii, który pomaga właścicielom ziemskim w sprzedaży ich lasów jako pochłaniaczy dwutlenku węgla. Mając większościowy udział w Finite, BP planuje podjąć globalną działalność polegającą na płaceniu właścicielom gruntów za nie wycinanie drzew.

BP i Finite nie ujawniły warunków finansowych ostatniej umowy, ale stwierdziły, że firma leśna jest teraz częścią Launchpad, firmy energetycznej. Jednostka działa podobnie jak firma private equity, przejmując duże ekonomiczne udziały w przedsiębiorstwach, mając na celu pokierowanie nimi przez ekspansję.

Reklama

Reklama

„Finite Carbon ma potencjał do zbudowania globalnej platformy do zarządzania i finansowania naturalnych rozwiązań w zakresie klimatu” - powiedział David Eyton, wiceprezes BP ds. Innowacji i inżynierii.

Sam BP był jednym z największych na świecie nabywców leśnych kredytów równoważących emisję dwutlenku węgla, które są rodzajem waluty związanej ze zmianą klimatu. Firma wydała setki milionów dolarów na offset, aby zachować zgodność z kalifornijskimi organami regulacyjnymi. Działają w tak zwanym systemie typu „cap and trade”, którego celem jest redukcja emisji gazów cieplarnianych poprzez zwiększenie z upływem czasu kosztów zanieczyszczania przez firmy działające w tym stanie.

W kalifornijskim systemie ochrona lasów w ramach paktów ochrony trwających stulecia jest nagradzana kredytami, z których każdy reprezentuje metryczną tonę dwutlenku węgla pochłoniętego w drzewach, których właścicielom ziemskim zapłacono, aby nie wycinali.

Reklama

Komentarze

    Reklama