KGHM zachęca uczniów do aplikowania do szkoły pod swoim patronatem

29 czerwca 2020, 11:35
kghm chludziński
Fot. KGHM
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Trwa nabór m.in. do nowej klasy branżowej I stopnia, której uczniowie po raz pierwszy w historii będą zdobywać zawód operatora zespołu maszyn i urządzeń przeróbczych.  Zespół Szkół Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr w Lubinie – szkoła pod patronatem KGHM Polska Miedź S.A. tylko do 10 lipca czeka na chętnych do podjęcia nauki w zawodzie przeróbkarza.

Jak dotąd w zakresie obsługi maszyn i urządzeń przeróbczych  kształcono w MCKK jedynie dorosłych. Odbywało się to wyłącznie w ramach podnoszenia kwalifikacji obecnych pracowników ZWR-ów. Od nowego roku szkolnego 2020/2021, z myślą o tegorocznych absolwentach szkół podstawowych, w Zespole Szkół funkcjonującym w ramach MCKK, planowane jest otwarcie klasy "przeróbkarzy", w której trzyletnia nauka jest bezpłatna.  

"To właśnie w wyniku współpracy Szkoły z naszym Oddziałem ustalono potrzeby kształcenia w tym zawodzie. Uczniowie już w pierwszym roku nauki mają zagwarantowane zajęcia praktyczne  w naszej firmie. Najlepsi absolwenci będą mieli duże szanse na zatrudnienie" – podkreślił Paweł Piwowar, Dyrektor Naczelny Oddziału KGHM Zakłady Wzbogacania Rud.

Zespół Szkół Miedziowego Centrum Kształcenia Kadr jest szkołą publiczną. Placówka jest jedną z ośmiu szkół, którym patronuje KGHM w ramach programu „Kompetentni w branży”. Patronatem KGHM objęte są klasy w szkole branżowej I stopnia:  operator maszyn i urządzeń przeróbczych, górnik podziemnej eksploatacji kopalin innych niż węgiel kamienny i elektryk oraz w technikum: technik podziemnej eksploatacji kopalin innych niż węgiel kamienny i technik elektryk.

Bycie uczniem szkoły patronackiej to nie tylko możliwość poznania KGHM podczas wizyt zawodoznawczych czy praktyk, ale również okazja do skorzystania z atrakcyjnego programu stypendialnego.

Zapraszamy ósmoklasistów do wyboru szkół patronackich w tegorocznej rekrutacji - do 10 lipca trwa nabór do szkół patronackich KGHM! Ósmoklasiści mogą zdobyć specjalizacje i kompetencje potrzebne na rynku pracy. Wszystkie z 12 zawodów objętych patronatem KGHM znalazło się na liście profesji, na które jest największe zapotrzebowanie, opracowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Więcej na stronie www.kghm.com w zakładce KARIERA, gdzie znajdują się szczegóły programu "Kompetentni w branży", w tym zasady dostępu do stypendiów naukowych.

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
ChłodnaKalkulacjaPolityczna
środa, 1 lipca 2020, 02:39

Ta szkoła KGHM daje masę możliwości dobrego rozwoju dla młodzieży mieszkającej w okolicy.

Awangarda
środa, 1 lipca 2020, 02:32

Szkoda,że nie mieszkam w tej części Polski, bo sam bym się wybrał.

Ryszard4000
wtorek, 30 czerwca 2020, 21:23

Myślę, że nie trzeba zachęcać wystarczy informować o takiej możliwości i każdy chętnie skorzysta! Podajcie dalej.

Grzegorz G.
wtorek, 30 czerwca 2020, 21:22

Przyłączam się do KGHM i zachęcam, w tej szkole można zdobyć zawód operatora zespołu maszyn i urządzeń przeróbczych, bardzo przyszłościowe zawody i jest na nie duże zapotrzebowanie.

Krajewski
wtorek, 30 czerwca 2020, 21:21

Firma, która inwestuje w młodzież, to firma, która inwestuje w przyszłość. Podoba mi się taki model zarządzania w KGHM

Tweets Energetyka24