Reklama

Elektromobilność

Już za dwa lata Volvo zrezygnuje z silników spalinowych

Fot. News Øresund, Johan Wessman / Flickr / domena publiczna
Fot. News Øresund, Johan Wessman / Flickr / domena publiczna

Szwedzki producent samochodów luksusowych, firma Volvo złożyła deklarację, że od 2019 roku każde auto przez niego wyprodukowane, będzie wyposażone w silnik elektryczny bądź hybrydowy. Oznacza to, że za dwa lata nie kupimy już nowego Volvo z silnikiem spalinowym.

Plany Volvo są odważne i ambitne. Zdaniem Hakana Samuelssona, dyrektora generalnego, celem Volvo jest minimalizacja negatywnego wpływu produkcji i eksploatacji na środowisko.

Jako ostatnie Volvo z tradycyjnym spalinowym napędem uważa się nowego SUV-a tej marki, zaprezentowane prasie kilka dni temu Volvo XC40, który ma być rynkowym konkurentem: Audi A3, BMW X1 oraz Mercedesa GLA.  

Czytaj też: Tesla będzie mieć silną konkurencję z Bawarii

Od 2019 roku każde nowe Volvo będzie wyposażone w silnik elektryczny i będzie to auto w stu procentach elektryczne lub hybrydowe. W ciągu trzech lat od wspomnianego 2019 roku szwedzki producent wprowadzić ma do sprzedaży pięć nowych modeli EV. W planach Volvo jest też wprowadzenie za dwa lata konkurenta dla Tesli 3, czyli średniej wielkości sedana w miarę atrakcyjnej cenie.

Komentarze