Reklama

Elektromobilność

Tesla będzie mieć silną konkurencję z Bawarii

  • Fot. Army Cyber

Tegoroczny Salon Samochodowy we Frankfurcie obfitował w nowości, szczególnie z napędem alternatywnym. BMW jako model wycelowany do walki z amerykańską Teslą, zaprezentowało koncepcyjny model BMW i Vision Dynamics.

Zaprezentowane podczas wrześniowej wystawy motoryzacyjnej IAA 2017 we Frankfurcie BMW i Vision Dynamics wzbudziło ogromne zainteresowanie świata motoryzacyjnego. Mierzący 4804 mm długości samochód, stylizowany na limuzynę z zacięciem sportowym, w ofercie aut elektrycznych bawarskiego producenta wypełnić ma lukę między stosunkowo małym, miejskim BMW i3 a oraz sportowym BMW i8.

BMW i Vision Dynamics może rozpędzić do setki w 4 sekundy, zaś jego prędkość maksymalna wynosić ma 200 km/h. Na jednym naładowaniu pokonać ma dystans 600 km.

Czytaj też: BMW 330E - hybryda nie dla każdego [Test Energetyka24]

Na razie nie ujawniono kiedy może ruszyć produkcja tego modelu. Prasa motoryzacyjna spekuluje jednak, że może to się wydarzyć w 2020 roku. Bawarski producent opublikował jednak informacje, że w 2025 roku jego gama modeli z napędem zelektryfikowanym liczyć będzie 25 aut, przy czym samochodów z napędem typowo elektrycznym będzie w ofercie 12.

Komentarze