Reklama

Górnictwo

JSW: Powołano zastępcę prezesa zarządu ds. strategii i rozwoju

Fot. JSW
Fot. JSW

8 sierpnia Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej powołała w skład zarządu JSW Artura Dyczkę i powierzyła mu pełnienie od 9 sierpnia funkcji zastępcy prezesa zarządu ds. strategii i rozwoju.

Rada Nadzorcza zakończyła postępowanie na stanowisko zastępcy prezesa zarządu ds. technicznych bez wyłonienia kandydata. Wszczęła również nowe postępowanie na stanowisko prezesa zarządu JSW i jego zastępcy ds. technicznych.

Pan Artur Dyczko jest absolwentem Wydziału Górniczego Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie na kierunkach: Technika Podziemnej Eksploatacji Złóż oraz Zarządzanie i Marketing. Ukończył również studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi oraz Geologia Górnicza na Wydziale Geologii Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. 

Zobacz także: JSW- pierwszy sukces restrukturyzacji górnictwa? [KOMENTARZ]

Jest autorem i współautorem wielu prac badawczych, ekspertyz, opinii, projektów wdrożeniowych oraz publikacji naukowych z zakresu górnictwa. Od lipca 2016 roku zatrudniony w JSW, ostatnio na stanowisku pełnomocnika zarządu ds. technicznych. 

Posiada doświadczenie jako konsultant w zakresie górnictwa, eksploatacji surowców mineralnych i wykorzystania narzędzi informatycznych w zarządzaniu gospodarką złożem dużych korporacji międzynarodowych takich jak: Deloitte, KPMG, PwC, McKinsey, IBM, HP, Microsoft, Bentley, Dassault Systèmes (Gemcom), SAP, Deswik i ABB. Ma również doświadczenie w kierowaniu dużymi zespołami projektowymi, gdyż brał udział w realizacji kilkudziesięciu projektów wdrożeniowych w branży wydobywczej w tym dla LW Bogdanka S.A., KGHM Polska Miedź S.A., KHW S.A., Tauron Wydobycie S.A., Polskiej Grupy Górniczej Sp. z o.o. i JSW S.A. 

Jest współautorem strategii funkcjonowania LW Bogdanka S.A. do roku 2020; głównym konsultantem górniczym nowego modelu biznesowego Polskiej Grupy Górniczej oraz autorem strategii wyjścia JSW z kryzysu.

Zobacz także: Węglowe roszady, czyli o schyłku polskiego węgla [KOMENTARZ]

Reklama
Reklama

Komentarze