Jonasz Drabek pełnomocnikiem ds. górnictwa węgla kamiennego

11 maja 2020, 21:39
840_472_matched__pk24r9_coal16263681280
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Szef departamentu górnictwa w Ministerstwie Aktywów Państwowych Jonasz Drabek został pełnomocnikiem ds. górnictwa węgla kamiennego w tym resorcie - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik ministerstwa Karol Manys.

Jonasz Drabek, który od wielu lat zajmuje się sprawami przemysłu wydobywczego (wcześniej w ministerstwach gospodarki oraz energii) będzie łączył funkcję pełnomocnika z kierowaniem departamentem górnictwa MAP.

Do 27 marca w Ministerstwie Aktywów Państwowych za sprawy górnictwa odpowiadał wiceminister Adam Gawęda, będący sekretarzem stanu. Gawęda był także pełnomocnikiem rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego.

Po odwołaniu Gawędy z pełnionych funkcji przez premiera Mateusza Morawieckiego, bezpośredni nadzór nad gónictwem objął szef resortu aktywów Jacek Sasin. To właśnie wicepremier powierzył Jonaszowi Drabkowi funkcję pełnomocnika w resorcie.

Szef departamentu górnictwa ma odpowiadać w ministerstwie za sprawy sektora węglowego, nie będzie jednak w randze wiceministra. W jego przypadku funkcja pełnomocnika nie jest równoznaczna z tą, jaką - jako pełnomocnik rządu - sprawował wcześniej wiceminister Gawęda, a przed nim - w ówczesnym Ministerstwie Energii - wiceminister Grzegorz Tobiszowski.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24