Reklama

Elektroenergetyka

Grupa Energa zamierza „inwestować w przyszłość”

Fot. Energa
Fot. Energa

„Inwestycja w przyszłość” to hasło nowej koncepcji marketingowej Grupy Energa. Plany spółki zakładają nowe podejście do budowania marki. Założeniem jest dzielenie si i wspieranie ych, którzy najbardziej potrzebują pomocy w realizacji swoich marzeń i pasji, a do tej pory byli pomijani w strategiach marketingowych dużych koncernów.

Grupa Energa chce z pomocą docierać do mniejszych miast, miasteczek i gmin - wspierać lokalne społeczności i ratować dziedzictwo kulturowe. Ze szczególną uwagą zamierza przyglądać się projektom dotyczącym dzieci i udzielanej im pomocy. Grupa zamierza umożliwić sprawiedliwszy start młodemu pokoleniu z regionów dotkniętych szczególną biedą.

„Decydując o finansowaniu poszczególnych projektów, jesteśmy zobowiązani do zachowania dbałości o każdą symboliczną złotówkę. Dlatego też, mając na uwadze informacje medialne i prowadzone śledztwa związane z sytuacją w klubie Czarni Słupsk stwierdziliśmy, że działania podejmowane w tym przypadku przez sponsorowanego niekorzystnie wpływają na dobre imię i wizerunek spółki Energa. Podjęliśmy więc decyzję o rozwiązaniu umowy sponsorskiej.” – czytam w komunikacie Grupy Energa.

Jednocześnie spółka informuje, że w myśl nowej koncepcji, Grupa prowadzi już rozpoznanie pod kątem współpracy z podmiotami ziemi słupskiej, które koncern zamierza wspierać.

Zobacz także: Energa stawia na młode polskie start-up’y

Zobacz także: Energa szuka oszczędności. Liczba spółek w Grupie spadnie

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd 2,9 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 184 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

kn/Energa

Reklama

Komentarze

    Reklama