Reklama

Górnictwo

Wicepremier Sasin spotkał się z kadrą zarządzającą KGHM ws. koronawirusa

Fot. KGHM
Fot. KGHM

Współpraca na rzecz działań powstrzymujących rozprzestrzenianie się koronowirusa była tematem rozmów Zarządu KGHM z Wicepremierem, Ministrem Aktywów Państwowych Jackiem Sasinem. Wicepremier Jacek Sasin wziął udział w spotkaniu – wideokonferencji z kadrą zarządzającą Polskiej Miedzi oraz uczestniczył w testach termowizji – bezinwazyjnego badania temperatury pracowników.

Wykorzystanie termowizji to kolejny ze środków, który będzie zastosowany w Polskiej Miedzi i zwiększy bezpieczeństwo pracowników. Na porannej odprawie z kadrą menadżerską podsumowano dotychczasowe rozwiązania oraz zaplanowano przyszłe działania. W spotkaniu uczestniczył Wicepremier, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin. 

– Wszyscy pracujemy w trudnych okolicznościach i wyjątkowe czasy wymagają od nas odpowiedzialnych i zdecydowanych działań. Widzę szeroki kontekst działań KGHM – zarówno w stosunku do swoich pracowników jak i wszystkich obywateli Polski – powiedział Jacek Sasin podczas briefingu zorganizowanego w Rynarcicach, przy szybie LVI, gdzie przeprowadzono testy termowizyjnych badań pracowników. 

Polska Miedź wraz ze spółkami z Grupy Kapitałowej KGHM reaguje na sytuację epidemiczną w kraju. Uruchomiła działania zwiększające bezpieczeństwo pracowników i wspierające służbę zdrowia oraz mieszkańców. Do szpitali i sztabów kryzysowych trafi produkowany przez NITROERG płyn biobójczy i maseczki szyte w KGHM ZANAM, a Fundacja KGHM wsparła zakup respiratorów. 

– To czas wyzwań i szczególnej mobilizacji. Działamy na rzecz naszych pracowników, lokalnych społeczności i samorządów oraz całej Polski. Jako załoga Polskiej Miedzi, jako obywatele Polski, jesteśmy odpowiedzialni dziś nie tylko za siebie, ale także za innych i każdy z nas może dziś coś zrobić dla sąsiada, czy kolegi z pracy. Działamy rozważnie razem – podkreśla Marcin Chludziński.

KGHM ze szczególną troską podchodzi do bezpieczeństwa wszystkich swoich pracowników. W Spółce wprowadzono specjalne procedury umożliwiając m.in. pracę zdalną oraz wstrzymanie kontroli trzeźwości. Badanie temperatury pracowników z użyciem termowizji jest kolejnym rozwiązaniem służącym zwiększeniu bezpieczeństwa. Trwa intensywna akcja informacyjna dotycząca profilaktyki zdrowotnej, zachowań w stanie epidemii oraz kwestii pracowniczych w warunkach rozprzestrzeniania się wirusa. W tym celu uruchomiono całodobową infolinię i dedykowany adres e-mail.

Polska Miedź, lider w światowej branży surowcowej jest spółką o dużym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Jako firma odpowiedzialna społecznie aktywnie współpracuje na rzecz powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Do szpitali i sztabów kryzysowych trafią środki dezynfekcyjne wyprodukowane przez należącą do Grupy KGHM spółkę NITROERG. Linia NITROERG będzie produkować aż do 20 tysięcy litrów środków bioczynnych na dobę. W KGHM ZANAM trwa produkcja maseczek ochronnych. Centrum Badań Jakości jest gotowe do przeprowadzania diagnostyki próbek na obecność koronawirusa. Miedziowe Centrum Zdrowia uruchomiło dla pacjentów i mieszkańców e-porady lekarskie. Na ewentualne potrzeby kwarantanny przekazano budynki uzdrowiskowe oraz budynek w Głogowie. Do personelu szpitala w Legnicy spółka Lubinpex przekazuje codziennie 200 posiłków, a do 19 szpitali zakaźnych w Polsce trafiła woda Staropolanka. 

Fundacja KGHM na wsparcie szpitali przekaże blisko 7 milionów złotych – w tym przede wszystkim na zakup respiratorów i sprzętu koniecznego do leczenia zakażonych koronawirusem.

Aktywni są także wolontariusze KGHM, którzy włączyli się w szycie maseczek ochronnych oraz sąsiedzką pomoc seniorom. Osoby starsze, z grupy wysokiego ryzyka mogą skorzystać z pomocy przy zakupach, wyprowadzaniu psów czy realizacji recept. 

Władze i pracownicy Spółki pozostają w kontakcie ze sztabami kryzysowymi na poziomie powiatów i województwa na bieżąco reagując na zmieniającą się sytuację epidemiczną w kraju. (KGHM)

Reklama

Komentarze

    Reklama