Reklama

Wiadomości

Wstrząs w czeskiej kopalni. Nie żyje górnik

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Czeski górnik zginął w czwartek w wyniku wstrząsu w kopalni CzSM-Południe w położonej na wschodzie kraju Stonawie. Kilku innych zostało rannych. Wypadek bada policja i nadzór górniczy.

Reklama

Rzeczniczka Kopalni Ostrawsko-Karwinskich (OKD) Nadia Chattova potwierdziła w rozmowie z dziennikarzami śmierć jednego z górników. Nie doprecyzowała informacji o liczbie rannych i ich stanie.

Reklama

Na miejsce zdarzenia ze stacji ratownictwa górniczego w Ostrawie wysłano zespół liczący 25 osób, w tym 2 lekarzy. Do wypadku doszło około 1100 metrów pod powierzchnią.

Należąca do spółki OKD kopalnia CzSM jest jedyną czynną kopalnią węgla kamiennego w Czechach. Wśród ok. 3 tys. pracowników OKD są także pracownicy kontraktowi z polskich firm.

Reklama

Czytaj też

W 2022 r. w OKD doszło do dwóch wypadków śmiertelnych. W 2018 r w wybuchu metanu i pożarze zginęło 13 górników, w tym 12 Polaków. Śledztwo nie wykazało winy człowieka.

Według lokalnych mediów w czwartek w wielu miejscowościach regionu karwińskiego, na terenie którego znajduje się kopalnia CzSM, odczuwano wstrząsy.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama