Reklama

Wiadomości

Warszawa: 11 mln złotych dopłat na węgiel i gaz

Fot. Skitterphoto / Pixabay
Fot. Skitterphoto / Pixabay

Ponad 11 mln zł otrzymali warszawiacy w ramach rządowego programu dopłat węglowych i gazowych. Do końca marca miasto ma wypłacić dodatek do energii elektrycznej. Wojewoda przekazał pieniądze na ten cel w połowie miesiąca.

Reklama

Stołeczny ratusz poinformował PAP, że dodatek węglowy w wysokości 3 tys. zł na gospodarstwo domowe, w którym do ogrzewania używa się węgla, otrzymało w sumie 3 687 odbiorców. Łączna kwota wypłat to 11 061 000 zł.

Reklama

Dodatek w wysokości 500 zł w przypadku, gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł gazowy zasilany skroplonym gazem LPG wypłacono w sumie 124 gospodarstwom domowym na łączną kwotę 62 000 zł.

Czytaj też

Ratusz przyznaje, że wypłaty dodatku elektrycznego dla gospodarstw domowych jeszcze się nie rozpoczęły, choć pieniądze są na koncie miasta.

Reklama

Mazowiecki Urząd Wojewódzki poinformował PAP, że "środki na wypłatę +dodatku elektrycznego+ wpłynęły na konto Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie 14 marca 2023 r."

"Środki te zostały niezwłocznie przekazane do gmin, w tym do m.st. Warszawy. Jednocześnie informujemy, że zgodnie z ustawą o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej (art. 30. ust. 5) termin wypłaty środków upływa 31 marca 2023 r." – przekazał urząd wojewódzki.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama