Reklama

Wiadomości

Gaz-System: gazociąg Gustorzyn-Wronów z potwierdzonym wsparciem z UE

tlocznia-kedzierzyn
tlocznia-kedzierzyn
Autor. Gaz-System / Materiały prasowe

Komisja Europejska potwierdziła przyznanie dofinansowania w wysokości prawie 576 mln zł dla budowy odcinka Leśniewice-Wronów gazociągu Gustorzyn-Wronów - poinformował w poniedziałek operator przesyłowy gazu Gaz-System.

Reklama

Jak przypomniał w komunikacie Gaz-System, projekt „Gazociąg Gustorzyn-Wronów – budowa odcinka Leśniewice-Wronów" ma już umowę o dofinansowanie w wysokości ponad 575 mln zł, podpisaną z Instytutem Nafty i Gazu – Państwowym Instytutem Badawczym w Krakowie. Dofinansowanie zostało przyznane z działania 11.2 Wsparcie inteligentnej infrastruktury gazowej na potrzeby transformacji energetycznej w ramach XI Osi REACT-EU POIiŚ 2014–2020.

Reklama

Gaz-System podkreślił, że umowa ta wymagała potwierdzenia przez Komisję Europejską poprzez wydanie odpowiedniej decyzji. Komisja taką decyzję wydała, dzięki czemu cała procedura związana z przyznaniem dofinansowania na realizację tej inwestycji została zakończona - podał operator.

Należący w 100 proc. do Skarbu Państwa operator systemu przesyłowego gazu Gaz-System odpowiada za przesył gazu ziemnego, zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce oraz jest właścicielem i operatorem terminala LNG w Świnoujściu.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama