Reklama

Wiadomości

Sklep internetowy PGG sprzedał ok. 1,5 mln ton węgla

Autor. Canva

W ubiegłym roku w sklepie internetowym Polskiej Grupy Górniczej złożono prawie pół miliona zamówień na ok. 1,5 miliona ton węgla i miałów węglowych - wynika z informacji spółki. 2022 rok był rekordowy dla e-sklepu największego krajowego producenta węgla.

Reklama

W ubiegłym roku, przed uruchomieniem programu preferencyjnej sprzedaży węgla przez samorządy, sklep internetowy PGG był głównym kanałem dystrybucji węgla opałowego dla gospodarstw domowych - stąd skokowy wzrost liczby użytkowników i transakcji.

Reklama

Jak podała w piątek spółka, jeszcze w 2021 r. w e-sklepie zarejestrowanych było niespełna 800 użytkowników, a witryna miała 15 mln odsłon. Zainteresowanie asortymentem sklepu zaczęło rosnąć w ostatnich miesiącach 2021, by w minionym roku osiągnąć apogeum.

Czytaj też

Według przytoczonych przez PGG danych Google Analytics, w 2022 roku sklep internetowy firmy odwiedziło prawie 9 mln nowych użytkowników, a witryna miała ponad 350 mln odsłon.

Reklama

Jak wskazują statystyki Google Analitics, rekordowym dniem był 16 sierpnia zeszłego roku, kiedy witryna e-sklepu miała ponad 5,5 mln odsłon. Natomiast 7 lipca jednorazowo (około godziny 16.00) do sklepu zalogowało się ponad 2 mln klientów. Z kolei według informacji uzyskanych z systemów zabezpieczających przed atakami DDoS - 9 sierpnia do sklepu internetowego logowało się 10 mln osób.

Statystyki PGG wskazują, iż w całym ubiegłym roku w e-sklepie zarejestrowało się ponad 1 mln użytkowników, a przez węzeł krajowy dalsze ponad 45 tys. osób. Od 24 listopada ub. roku rejestracja i logowanie do sklepu internetowego PGG są możliwe wyłącznie za pomocą systemu identyfikacji elektronicznej login.gov.pl, czyli przez tzw. węzeł krajowy.

"W porównaniu do roku 2021, w 2022 liczba użytkowników e-sklepu przyrosła o 1000 procent, o odsłon o 2200 procent" - poinformowała w piątek górnicza spółka.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama