Reklama

Wiadomości

Sasin: podpisanie Umowy Społecznej to końcowy etap przygotowań do NABE

Autor. Twitter / @MAPGOVPL

Podpisaliśmy Umowę Społeczną, która otwiera drogę do historycznego projektu, jakim jest powstanie Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego (NABE) - poinformował w czwartek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Reklama

"Jako przedstawiciel rządu, jako minister aktywów państwowych, który nadzoruje państwowe spółki sektora energetycznego z jednej strony, a z drugiej strony przedstawiciele związków zawodowych działających w spółkach energetycznych oraz prezesi tychże spółek, podpisaliśmy Umowę Społeczną, która zapala zielone światło do sfinalizowania projektu, który jest projektem historycznym, jeśli chodzi o polski sektor elektroenergetyczny, to projekt utworzenia Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego (NABE)" - powiedział podczas briefingu Sasin.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Jak mówił, NABE to wydzielenie aktywów węglowych z funkcjonujących spółek energetycznych.

"To wydzielenie ma wiele przyczyn, podstawową przyczyną jest chęć przyspieszenia transformacji energetycznej" - tłumaczył.

Umowa Społeczna związana jest z planami wydzielenia ze spółek z udziałem Skarbu Państwa wytwórczych i wydobywczych aktywów węglowych. To końcowy etap przygotowań do powołania NABE.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama