Reklama

PGG chce być innowacyjna. Otwiera platformę projektową

Fot. PTWP/Andrzej Wawok
Fot. PTWP/Andrzej Wawok

Polska Grupa Górnicza uruchomiła w środę platformę projektową. Za jej pośrednictwem zaprasza do współpracy środowiska gospodarcze i naukowe.

Reklama

Podmioty zainteresowane współpracą z PGG mogą na platformie projektowej znaleźć projekty zaproponowane do realizacji przez spółkę. Obecnie to budowa farm fotowoltaicznych lub parkingów z panelami fotowoltaicznymi, odzyskiwanie ciepła z wód kopalnianych oraz opracowanie i wdrożenie platformy opartej na sztucznej inteligencji i geoinformatyce.

Na platformie projektowej spółka udostępniła także zakładki, poprzez które przedstawiciele środowisk gospodarczych i naukowych mogą zgłaszać swoje pomysły. Należy w tym celu m.in. opisać charakterystykę proponowanego przedsięwzięcia, dotychczasowe doświadczenia, planowane efekty, proponowane źródła finansowania oraz rolę i korzyści PGG.

    „Zakres i ostateczny model współpracy będzie doprecyzowywany w ramach prowadzonego dialogu z podmiotami, które odpowiedzą na zaproszenie lub zgłoszą się z propozycją realizacji konkretnego przedsięwzięcia. Spółka jest także otwarta na propozycje projektowe zgłaszane przez świat nauki” – poinformowała PGG w komunikacie.

    Reklama

    Cytowany Łukasz Łata z Biura Kontrolingu Strategicznego PGG wskazał, że doświadczenia górnictwa można wykorzystać w projektach związanych m.in. z gospodarką obiegu zamkniętego oraz technologiami środowiskowymi. „Naszą ambicją jest, aby platforma była przedsięwzięciem interdyscyplinarnym, które tworzy przestrzeń do współpracy i wymiany doświadczeń dla różnych środowisk” – podkreślił.

      PGG zapowiedziała, że w przyszłości platforma projektowa będzie rozbudowywana o nowe funkcje.

      Polska Grupa Górnicza jest największym producentem węgla energetycznego w Polsce i Unii Europejskiej, zatrudniającym ponad 36 tys. osób. Należy do niej siedem kopalń: ROW (w której skład wchodzą tzw. ruchy Chwałowice, Jankowice, Marcel, Rydułtowy), Ruda (Bielszowice i Halemba), Piast-Ziemowit (Piast i Ziemowit), Bolesław Śmiały, Sośnica, Staszic-Wujek (Murcki-Staszic i Wujek) oraz Mysłowice-Wesoła.

      Reklama
      Źródło:PAP
      Reklama

      Komentarze

        Reklama