Reklama

Górnictwo

Energetyczne podsumowanie dnia - 1 października 2018 r.

Fot.: Flickr
Fot.: Flickr

Zapraszamy na kolejne podsumowanie energetycznych wydarzeń dnia.

Ceny węgla dla energetyki najwyższe od pięciu lat

W sierpniu br. cena węgla dla energetyki wzrosła - w odniesieniu do lipca - o 4,3 proc., osiągając poziom najwyższy od pięciu lat. Cena węgla dla ciepłownictwa była stabilna - wskazują indeksy cenowe dla węgla kamiennego, publikowane przez Agencję Rozwoju Przemysłu.

Atlas Zblazowany. O kryzysie legendy Elona Muska i coraz większych tarapatach Tesli

W ostatni weekend września 2018 roku Elon Musk zgodził się ustąpić z funkcji prezesa koncernu Tesla. Tym samym spełnił on warunek ugody z Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która wszczęła postępowanie przeciwko kontrowersyjnemu miliarderowi w związku z jego tweetami dotyczącymi wycofania Tesli z giełdy. Utrata tego stanowiska jest kolejnym ciosem, jaki spada na Muska w ciągu ostatnich miesięcy. Przedłużające się pasmo niepowodzeń kładzie się cieniem na legendzie genialnego przedsiębiorcy oraz na jego elektromobilnym przedsięwzięciu.

Ropa drożeje piąty kwartał, a w USA spada produkcja

Cena ropy Brent rośnie w poniedziałek o ponad pół procent. Surowiec zakończył właśnie 5. z kolei kwartał ze zwyżką cen - takiego nieprzerwanego pasma wzrostów notowań Brent nie było od dekady. W USA ubywa tymczasem od dwóch tygodni czynnych wiertni ropy z łupków, a to oznacza, że produkcja surowca jest coraz niższa - podają maklerzy.

Morska energetyka wiatrowa w Polsce: wyzwania i szanse

Polska ma szansę stać się jednym z najbardziej ekscytujących rynków dla odnawialnych źródeł energii. Polski system energetyczny przechodzi transformację, a morska energetyka wiatrowa na Bałtyku może odegrać kluczową rolę w tym procesie. Rząd staje się coraz bardziej przychylny morskiej energetyce wiatrowej, ale wciąż pozostaje szereg wyzwań.

Za wjazd samochodem z silnikiem Diesla do Brukseli grozi 350 euro mandatu

Od poniedziałku każdy, kto wjedzie do Brukseli samochodem z silnikiem Diesla, który został zaklasyfikowany jako najbardziej zanieczyszczający środowisko, zostanie ukarany mandatem w wysokości 350 euro - informują belgijskie media.

List pasterski biskupów o ekologii z okazji wspomnienia św. Franciszka

Godność człowieka powołanego do życia w jedności z Bogiem i innymi stworzeniami stoi u podstaw jego odpowiedzialności za całe dzieło stworzenia – piszą biskupi polscy w liście pasterskim o ekologii "W trosce o wspólnym dom".

Pracownicy polskich sektorów energii uhonorowani w 100-lecie Niepodległości

Jubileusz odzyskania przez Polskę Niepodległości to doskonała okazja do podkreślenia roli osób, które z zaangażowaniem, profesjonalizmem i ogromną wiedzą przekazywaną często z pokolenia na pokolenie, dbają o bezpieczeństwo, rozwój i niezależność naszego kraju. Ich służba związana z wydobyciem, wytwarzaniem i dostarczaniem energii została uhonorowana 27 września podczas uroczystości „Polska energia w 100-lecie Niepodległości”.

PERN kończy budowę zbiorników na olej napędowy w bazie w Koluszkach

Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych kończy budowę dwóch zbiorników w bazie paliw w Koluszkach (Łódzkie). Zbiorniki będą mogły pomieścić po 32 tys. m sześc. oleju napędowego. Technologiczny rozruch planowany jest na IV kwartał 2018 r.

Reklama

Komentarze

    Reklama