Chiny zapowiedziały wyprzedaż rezerw metali. Rynek mocno zareagował

27 sierpnia 2021, 10:31
chart-1905225_1920
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Miedź na giełdzie metali w Londynie zniżkuje w reakcji na informacje, że Chiny sprzedadzą część swoich rezerw metali przemysłowych. Miedź w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniana niżej wobec 9.300,00 USD za tonę, notowanych na zakończenie poprzedniej sesji - informują maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź traci 0,43 proc. do 4,2410 USD za funt.

Chińskie władze poinformowały, że 1 września wystawią na sprzedaż trzecią partię metali przemysłowych ze swoich rezerw państwowych.

To działania w ramach trwającej kampanii mającej na celu kontrolowanie cen towarów i zapobieganie, aby rosnące ceny metali nie zaszkodziły chińskiemu wzrostowi gospodarczemu.

Narodowa Administracja Żywności i Rezerw Strategicznych poinformowała w piątek, że sprzeda 70 tys. ton aluminium, 50 tys. ton cynku i 30 tys. ton miedzi, podobnie jak podczas dwóch poprzednich aukcji, które odbyły się w lipcu.

Chińska administracja rezerw sprzedała do tej pory łącznie 270 tys. ton tych trzech metali.

image

 Reklama

W sierpniu w Chinach nie zdecydowano o przeprowadzeniu sprzedaży metali przemysłowych z rezerw z powodu gwałtownego wzrostu liczby przypadków koronawirusa - wynika z raportu Shanghai Metal Exchange.

W maju notowania metali przemysłowych osiągały wieloletnie maksima, a od tamtej pory rządowi Chin w jego staraniach o obniżenie cen pomagała spowalniająca chińska gospodarka, a także perspektywa wycofywania się amerykańskiej Rezerwy Federalnej ze stosowanych środków stymulacyjnych.

Na zakończenie poprzedniej sesji na LME miedź staniała o 56 USD do 9.330,00 USD za tonę.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
goldman sax
niedziela, 29 sierpnia 2021, 20:07

Mam nadzieję, że państwo chińskie uprzednio kupiło opcje na spadek cen tych surowców, by móc za zarobione pieniądze wziąć się ponownie za spekulacje surowcami. Z oczywistą przewagą w postaci danych o zapasach, popycie i możliwością podjęcia decyzji o gromadzeniu zapasów i sprzedaży surowców.

Fanklub Daviena i GB
sobota, 28 sierpnia 2021, 12:22

Warto fanboje kałbojów byście zrozumieli tą informację: teraz już nie "analizy Goldman Sachsa" tylko zapowiedzi Chin wyznaczają ceny na giełdach - więc teraz chińskie biura brokerskie będą najtrafniej inwestować na giełdach. Tak również władza nad rynkami finansowymi wycieka z rąk USA... Zmierzch USA widać na wszystkich frontach! :D

Tweets Energetyka24