Reklama

Górnictwo

Ceny miedzi rosną w oczekiwaniu na wyniki chińskiego „konklawe”

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Miedź na giełdzie metali LME w Londynie drożeje. Inwestorzy czekają na wyniki corocznego chińskiego politycznego „konklawe” w sprawie m.in. przyszłych celów gospodarczych. Miedź na LME w dostawach 3-miesięcznych zyskuje wobec notowanego na zamknięciu poprzedniej sesji poziomu 6.156,00 USD za tonę - podają maklerzy.

Na Comex w N.Jorku miedź zwyżkuje o 0,09 proc. do 2,7920 USD za funt.

Na giełdzie metali w Szanghaju miedź drożeje o 0,5 proc. 

Chiny mogą podać w czwartek niektóre szczegóły dotyczącej strategii gospodarczej na 2020 r. i zasygnalizować, w jaki sposób chińskie władze zamierzają równoważyć kontrolowanie spowolnienia w gospodarce z odpieraniem ryzyka finansowego i równocześnie prowadzeniem wojny handlowej z USA.

W Pekinie od wtorku do czwartku obradują członkowie Biura Politycznego Partii Komunistycznej Chin, ministrowie, gubernatorzy prowincji i bankierzy w ramach corocznej Centralnej Konferencji Pracy Gospodarczej. 

Po południu chińskie media mogą podać szczegóły z tego posiedzenia, a władze - opublikować oficjalny komunikat. 

Tymczasem coraz bliżej 15 grudnia, gdy może nastąpić wprowadzenie amerykańskich ceł na chińskie towary o wartości 160 miliardów dolarów. 

Anonimowe źródła podają, że w czwartek ma dojść do spotkania prezydenta USA Donalda Trumpa z amerykańskim teamem negocjacyjnych, który prowadzi rozmowy handlowe z chińskimi negocjatorami. 

Podczas poprzedniej sesji miedź na LME zyskała 56 USD do 6.156,00 USD za tonę.(PAP Biznes)

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama