Reklama

Górnictwo

 Cena miedzi na giełdzie w Londynie spadła z najwyższego poziomu od 8 miesięcy

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Miedź na giełdzie metali LME w Londynie zniżkuje z notowanych we wtorek najwyższych poziomów od ponad 8 miesięcy - nastroje na rynkach pogorszyły się w reakcji na utrzymujące się napięcia w handlu pomiędzy USA a Chinami. Miedź na LME w dostawach 3-miesięcznych tanieje o 0,4 proc. do 6.275,50 USD za tonę - podają maklerzy.

Na Comex w N.Jorku miedź tanieje o 0,85 proc. do 2,8490 USD za funt.

Stany Zjednoczone utrzymają cła na chiński eksport do czasu zakończenia drugiej fazy negocjacji handlowych między obydwoma krajami - poinformował we wtorek minister skarbu USA Steven Mnuchin.  

Media w USA informowały wcześniej, że wstępna umowa zakłada m.in. rezygnację z wprowadzenia zapowiedzianych przez Waszyngton ceł i zmniejszenie niektórych innych taryf. We wtorek doniesieniom tym zaprzeczył Mnuchin.  

"Nie ma porozumienia w sprawie przyszłego obniżenia ceł. Wszelkie plotki na ten temat są całkowicie nieprawdziwe" - powiedział minister skarbu. 

Według agencji Bloomberg, która powołuje się na informacje źródeł, amerykańskie cła na chińskie towary będą obowiązywać przynajmniej do wyborów prezydenckich w listopadzie 2020 r. Do tego USA podobno opracowują więcej zasad blokowania sprzedaży dla Huawei Technologies Co.  

Napięcia w relacjach USA-Chiny nadal się utrzymują, a tymczasem na środę zaplanowano podpisanie wstępnej umowy handlowej pomiędzy USA a Chinami. 

"Na razie rynek jest ostrożny przed podpisaniem tej umowy" - mówi Wu Kunjin, analityk Minmetals & Jingyi Futures Co. 

Podczas poprzedniej sesji miedź na LME zyskała 12 USD i kosztowała na zamknięciu handlu 6.302,00 USD za tonę, najwyżej od ponad 8 miesięcy. (PAP Biznes)

Źródło:PAP

Komentarze