Reklama

Wiadomości

Węgry chcą dodatkowych dostaw gazu z Rosji

Autor. unsplash

Węgry będą kontynuować rozmowy z Rosją na temat dodatkowych dostaw gazu – powiedział w poniedziałek Peter Szijjarto, minister spraw zagranicznych Węgier. Jak oświadczył, liczy na zwiększenie importu surowca od przyszłego miesiąca.

Reklama

"Czy się to komuś podoba, czy nie, będziemy kontynuować rozmowy z Rosjanami na temat zwiększonych dostaw gazu na Węgry" – zadeklarował Szijjarto, cytowany przez agencję Reutera.

Reklama

"Mamy propozycję zwiększenia dostaw gazu, którą będziemy omawiać w ciągu najbliższych dni i podpiszemy porozumienie umożliwiające te dostawy" – oznajmił minister. Nie podał jednak żadnych szczegółów na temat ilości gazu, który miałby być sprowadzony ani jego ceny.

Czytaj też

W lipcu Szijjarto pojechał do Moskwy, aby uzgodnić zakup dodatkowych 700 mln metrów sześc. gazu, którego dostawy przez gazociąg Turkstream rozpoczęły się w sierpniu.

Reklama

We wrześniu 2021 roku Węgry podpisały 15-letnią umowę z Rosją na dostawy gazu. Gazprom ma dostarczać 4,5 mld metrów sześciennych surowca rocznie dwoma szlakami: przez Serbię i przez Austrię.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama