Reklama

Wiadomości

Rozpaczliwy apel Morawieckiego. Wezwał do błyskawicznego ocieplenia domów

Autor. Twitter / @PremierRP

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował do Polaków, by ocieplali domy jeszcze przed obecnym sezonem i korzystali z przygotowanych w tym celu programów. Przypomniał, że kolejna odsłona programu „Czyste powietrze” pozwoli na prefinansowanie inwestycji termomodernizacyjnych.

Reklama

Szef rządu, który w środę przebywa w woj. śląskim zwrócił uwagę, że kolejne dziesiątki tysięcy właścicieli domów będą mogli skorzystać z nowej odsłony programu "Czyste powietrze". Chodzi o tzw. "Czyste powietrze Plus", które ruszy w najbliższy piątek i pozwoli prefinansować inwestycje w termomodernizację domu i wymianę źródeł ciepła na bardziej ekologiczne.

Reklama

Mateusz Morawiecki przypomniał, że nowa odsłona programu pozwoli zaliczkować inwestycję przed jej fizycznym wykonaniem w wysokości do 50 proc. dostępnej dotacji. Dodał, że pozostała część dotacji ma być wypłacona w ciągu 30 dni od zakończenia remontu.

Czytaj też

"Drodzy rodacy, naprawdę skorzystajcie z tego. Postarajcie się ocieplić domy w miarę możliwości jeszcze przed tym sezonem grzewczym" - zaapelował szef rządu.

Reklama

Premier przekonywał, że ocieplenie budynku, instalacja pompy ciepła, paneli fotowoltaicznych generuje oszczędności, które są bardzo zauważalne w budżecie domowym.

Źródło:PAP

Komentarze