Reklama

Wiadomości

PSG na targach EXPO-GAS 2023

Autor. PSG / Materiały prasowe

Dziś rozpoczęła się w Kielcach XII edycja targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS. Głównym tematem stoiska Polskiej Spółki Gazownictwa jest gotowość PSG do dystrybucji biometanu. Wydarzenie potrwa do 20 kwietnia.

Reklama

Targi EXPO-GAS to miejsce promowania innowacyjnych rozwiązań technologicznych polskich firm produkcyjnych i usługowych działających w obrębie gazownictwa i energetyki. Na nowoczesnym stoisku Polskiej Spółki Gazownictwa, przygotowanym przez Departamenty Komunikacji i Transformacji Energetycznej, zaprezentowana jest technologia pozyskiwania biometanu i wtłaczania go do sieci PSG.

Reklama

– Największą atrakcją na naszym stoisku jest tunel immersyjny, w którym odwiedzający mogą zobaczyć całą historię od obierka jabłka do ekologicznego ciepła w polskich domach. Tym samym Polska Spółka Gazownictwa chce podkreślić swoją rolę w transformacji energetycznej kraju i uniezależnianiu się od gazu sprowadzanego z zagranicy – powiedział Robert Więckowski, prezes zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa.

Czytaj też

Targi to również forum wymiany informacji i dyskusji na bieżące dla środowiska gazowniczego tematy. W ramach wydarzenia przedstawiciele PSG biorą udział w zorganizowanej przez Izbę Gospodarczą Gazownictwa konferencji „Nowe technologie dla multienergetyki".

Reklama

Targi EXPO-GAS odbywają się co dwa lata. Jest to okazja do spotkania ekspertów z branży gazowniczej, a także do nawiązania kontaktów biznesowych. W tym roku Polska Spółka Gazownictwa jest obecna na targach po raz trzeci. Zarówno w 2019, jak i w 2021 r. nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających, a jego aranżacja została uznana za jedną z najlepszych.

Materiał sponsorowany

Reklama

Komentarze

    Reklama