Reklama

Wiadomości

Prezydent: Egipt to przyszłościowy partner ws. zakupu LNG

Prezydent Andrzej Duda i prezydent Egiptu Abd el-Fatah es-Sisi
Fot. Kancelaria Prezydenta RP

Egipt to przyszłościowy partner jeśli chodzi o dostawy gazu skroplonego LNG - powiedział prezydent Andrzej Duda po poniedziałkowym spotkaniu w Kairze z prezydentem Egipu Abd el-Fatahem es-Sisim. Zadeklarował także chęć udziału w listopadowej konferencji COP-27 w Szarm el-Szejk.

Prezydent Duda przypomniał, że w listopadzie w Szarm el-Szejk ma się odbyć 27. konferencja klimatyczna ONZ (COP-27). "Ta konferencja ma ogromne znaczenie. Będę się starał wziąć w tej konferencji osobiście udział, ale mogę zapewnić, że Polska będzie godnie i na najwyższym merytorycznym poziomie reprezentowana" - podkreślił Duda.

Czytaj też

Rozmowa obu polityków dotyczyła też współpracy dotyczycącej sprzedaży przez Egipt gazu skroplonego LNG. Zwrócił uwagę, że Polska dysponuje rozbudowywanym obecnie terminalem LNG w Świnoujściu, a w przyszłości planuje budowę nowego pływającego gazoportu w Gdańsku.

"Uważamy tutaj Egipt za bardzo przyszłościowego partnera; również absolutnie wspieramy negocjacje, które w tej chwili toczą się pomiędzy Egiptem a Komisją Europejską w zakresie dostarczania gazu skroplonego do Unii Europejskiej" - zadeklarował prezydent Duda.

Źródło:PAP

Komentarze