Reklama

Wiadomości

Nord Stream 2 częściowo sprawny po ataku? Jedna z nitek mogła ocaleć

Fot.: Nord Stream 2

Jedna z dwóch nitek gazociągu Nord Stream 2 mogła przetrwać sabotaż nienaruszona. Rura może być zatem zdolna do tłoczenia gazu.

Reklama

Według nieoficjalnych doniesień medialnych, jedna z dwóch nitek gazociągu Nord Stream 2 mogła wyjść nienaruszona z sabotażu, który najprawdopodobniej dotknął tego połączenia w poniedziałek 26 września. W podobnym incydencie uszkodzone zostały też obie nitki gazociągu Nord Stream.

Reklama

„Wygląda na to, że Putin celowo i fizycznie zniszczył wszystkie nitki gazociągów Nord Stream poza jedną, wchodzącą w skład magistrali Nord Stream 2. To jest szantaż: jeśli chcecie gazu, to musicie przyjąć dostawy przez Nord Stream 2” - napisał na Twitterze Siergiej Sumljenny, ekspert ds. wschodnich.

Czytaj też

„Wg oficjalnych komunikatów uszkodzona została tylko jedna nitka NS 2, co by oznaczało, że druga jest wciąż sprawna” - napisał prof. Szymon Kardaś, analityk Ośrodka Studiów Wschodnich.

Reklama

Zarówno Nord Stream, jak i Nord Stream 2 to magistrale złożone z dwóch nitek (a więc łącznie są to cztery gazociągi). Jak się okazuje, jedna nitka gazociągu Nord Stream 2 może być wciąż sprawna. To daje szansę na ściągnięcie gazu - pod warunkiem zdjęcia sankcji.

Reklama

Komentarze

    Reklama