Reklama

Wiadomości

Müller: mamy wystarczająco gazu na zimę

Piotr Müller / fot. Adam Guz, KPRM
Piotr Müller / fot. Adam Guz, KPRM

Jesteśmy bezpieczni jeśli chodzi o dostawy gazu na sezon zimowy - zapewnił w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller.

Reklama

Piotr Müller był pytany w Polsat News o wypowiedź byłego ministra gospodarki i byłego prezesa PGNiG Piotra Woźniaka, który ocenił, że jest mało czasu na zakupy przez Polskę gazu w związku z tym, że Rosja zakręciła nam kurek.

Reklama

Rzecznik rządu odpowiedział, że umowy są zakontraktowane przez PGNiG, ale jest to objęte tajemnicą przedsiębiorstwa. "Mogę zapewnić, że jesteśmy bezpieczni pod kątem dostaw gazu jeśli chodzi o sezon zimowy" - zapewnił Piotr Müller.

Czytaj też

Jak dodał, w środę rozmawiał z minister klimat i środowiska Anną Moskwą po tej wypowiedzi. "Pan prezes Woźniak nie ma bieżących informacji, był prezesem kilka lat temu" - zauważył Müller.

Reklama

Rzecznik rządu był także pytany o wypowiedź czeczeńskiego przywódcy Ramzana Kadyrowa, który zażądał od Polski przeprosin za to, że ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew 9 maja został oblany czerwoną substancją oraz zapowiedział, że skoro sprawa Ukrainy "jest zamknięta", następnym celem Kremla będzie Polska. "Jeśli będzie zlecenie, w sześć sekund udowodnimy, do czego jesteśmy zdolni" - powiedział Kadyrow na nagraniu zamieszczonym w sieci.

"Muszę zmartwić pana Kadyrowa, sprawa Ukrainy nie jest zamknięta. Wręcz przeciwnie, Ukraińcy sobie doskonale radzą z najeźdźcą z Rosji oraz z kolegami pana Kadyrowa" - odpowiedział Müller. "Takie straszenie widzieliśmy już ze strony pana Miedwiediewa, pana Putina, będziemy bronić Europy Środkowo-Wschodniej przed tego typu postaciami" - oświadczył. (PAP)

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama