Wiadomości

Müller: mamy wystarczająco gazu na zimę

Piotr Müller / fot. Adam Guz, KPRM

Jesteśmy bezpieczni jeśli chodzi o dostawy gazu na sezon zimowy - zapewnił w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller.

Piotr Müller był pytany w Polsat News o wypowiedź byłego ministra gospodarki i byłego prezesa PGNiG Piotra Woźniaka, który ocenił, że jest mało czasu na zakupy przez Polskę gazu w związku z tym, że Rosja zakręciła nam kurek.

Rzecznik rządu odpowiedział, że umowy są zakontraktowane przez PGNiG, ale jest to objęte tajemnicą przedsiębiorstwa. "Mogę zapewnić, że jesteśmy bezpieczni pod kątem dostaw gazu jeśli chodzi o sezon zimowy" - zapewnił Piotr Müller.

Czytaj też

Jak dodał, w środę rozmawiał z minister klimat i środowiska Anną Moskwą po tej wypowiedzi. "Pan prezes Woźniak nie ma bieżących informacji, był prezesem kilka lat temu" - zauważył Müller.

Rzecznik rządu był także pytany o wypowiedź czeczeńskiego przywódcy Ramzana Kadyrowa, który zażądał od Polski przeprosin za to, że ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew 9 maja został oblany czerwoną substancją oraz zapowiedział, że skoro sprawa Ukrainy "jest zamknięta", następnym celem Kremla będzie Polska. "Jeśli będzie zlecenie, w sześć sekund udowodnimy, do czego jesteśmy zdolni" - powiedział Kadyrow na nagraniu zamieszczonym w sieci.

"Muszę zmartwić pana Kadyrowa, sprawa Ukrainy nie jest zamknięta. Wręcz przeciwnie, Ukraińcy sobie doskonale radzą z najeźdźcą z Rosji oraz z kolegami pana Kadyrowa" - odpowiedział Müller. "Takie straszenie widzieliśmy już ze strony pana Miedwiediewa, pana Putina, będziemy bronić Europy Środkowo-Wschodniej przed tego typu postaciami" - oświadczył. (PAP)

Źródło:
PAP

Komentarze