Reklama

Wiadomości

Kronika kryzysu energetycznego. Europejczycy rezerwują tureckie hotele na zimę

Zdjęcie ilustracyjne
Autor. Pexels.com

W kontekście kryzysu energetycznego Europejczycy coraz częściej rezerwują pokoje w tureckich hotelach na okres zimowy, donosi kanał telewizyjny A Haber. Według danych liczba rezerwacji na listopad wzrosła 1,5-krotnie w porównaniu do tego samego miesiąca ubiegłego roku.

Reklama

W wyniku wojny ekonomicznej, jaką Europie wypowiedział Kreml najpierw uzależniając kontynent od swojego surowca a następnie bez uzasadnienia zmniejszając o dostawy i windując ceny gazu na niespotykane poziomy. Za cenami gazu poszły ceny energii i rachunki dla wielu mieszkańców Europy wzrosły wielokrotnie. Dla milionów ludzi będzie to trudny do przejścia okres.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Według Ferhana Ademhana, członka zarządu Anatolian Association of Tour Operators, ta sytuacja będzie miała pozytywny wpływ na turecką gospodarkę, ponieważ napływ turystów pomoże zmniejszyć bezrobocie w kraju i poprawić sytuację ekonomiczną obywateli.

W ubiegłym tygodniu Komisja Europejska opublikowała zalecenia dotyczące przezwyciężenia kryzysu energetycznego. KE proponuje zatem zmniejszenie zapotrzebowania na energię elektryczną w godzinach szczytu o co najmniej 5% i opodatkowanie nadwyżki zysków firm energetycznych. Wcześniej, we wstępnych przeciekach, była propozycja wprowadzenia ceny maksymalnej na rosyjski gaz na poziomie 50 euro/MWh.

Reklama

Komentarze

    Reklama