Reklama

Wiadomości

Kanada przywróci sankcje na części do rurociągu Nord Stream

Fot. © Nord Stream 2/Igor Kuznetsov
Fot. © Nord Stream 2/Igor Kuznetsov

Kanada cofnie wyłączenie, które zwalniało turbiny gazociągu Nord Stream z kanadyjskich sankcji na rosyjski przemysł naftowy i gazowy - podała w środę agencja Bloomberg, powołując się na wysokiego rangą kanadyjskiego urzędnika.

Reklama

Według raportu Bloomberga decyzja została przekazana rządom Niemiec i Ukrainy i oczekuje się, że Kanada ogłosi ją jeszcze dziś.

Reklama

W lipcu br. Kanada zwróciła Niemcom serwisowane u siebie turbiny dla gazociągu Nord Stream 1, czyniąc w ten sposób wyjątek z nałożonych wcześniej na Rosję sankcji.

Czytaj też

Ponadto dało to Siemensowi Canada dwuletnie zwolnienie z sankcji, aby umożliwić naprawę pięciu pozostałych turbin zgodnie z harmonogramem konserwacji.

Reklama

Kanadyjski minister zasobów naturalnych Jonathan Wilkinson oświadczył wówczas, że zwrot serwisowanych w Kanadzie turbin nastąpił na mocy specjalnego zezwolenia uchylającego jednorazowo nałożone na Rosję sankcje w celu "wsparcia możliwości Europy dostępu do stabilnych i ekonomicznych źródeł energii podczas procesu odchodzenia od rosyjskiej ropy i gazu".

Reklama

Komentarze

    Reklama